IPHaber

Genel


TÜGİAD, bakanlara baktı

Eylül 8, 2014 by admin in Genel with 0 Comments

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Trendeco Danışmanlık’la ortaklaşa, şimdiye kadar örneğini görmediğimiz mükemmel bir sosyal medya araştırması yaptı: 15 Temmuz – 15 Ağustos 2014 arasında, ülke ekonomisinden sorumlu bakanlar Ali Babacan, Mehmet Şimşek, Fikri Işık ve Nihat Zeybekçi arasından en az bir tanesinin yer aldığı 113 bin 105 adet sosyal paylaşımın “ne kadarında Ar-Ge, KOBİ, girişimcilik, yüksek teknoloji” sözcüklerinin geçtiğine baktı.

Sonuç: Ar-Ge’nin geçme oranı % 3. KOBİ’nin oranı % 2. Girişimcilik’in oranı % 1. Yüksek Teknoloji oranı sıfır.

Bu 4 bakan, 113 binden fazla paylaşımda en çok hangi konular hakkında görüş belirtmişler?

Faiz: % 51. Enflasyon: % 20. Kredi derecelendirme: % 12. Büyüme: % 7. Milli Gelir: % 4.

Ekonomiden sorumlu dört bakanın 113 bini aşkın paylaşımında, “ekonominin temelinde yatan konular” % 3 ve altında yer almış.

TÜGİAD, konuya ilişkin olarak şu kibar dili kullanıyor:

“Sosyal medyada ekonomi yönetimindeki dört bakanın ismi ile KOBİ, girişimcilik, ileri teknoloji kavramlarının bir arada oldukça sınırlı düzeyde geçmesi, bugüne kadar hep dile getirdiğimiz, “Türkiye’nin gerçek gündemi”nin kaçırıldığını bir şekilde göstermektedir. Gündelik makro kavramlarla dolu ekonomi gündeminde (bu konuların) hep geri plana itildiği ile bir kez daha karşı karşıyayız…Türkiye’nin gerçek gündemini oluşturan ekonomi yönetiminden sorumlu siyasi kadro, makro konular kadar, gündemde yer edinemeyen, ancak Türkiye için hayati öneme sahip mikro kavramları ön plana çıkartarak (…) canlı tutmaları gerekmektedir.”

Source: BTHABER

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
OneTouch Idol 2, uygun fiyat ve şıklığı bir araya getiriyor

Alcatel'in geçtiğimiz haftalarda tüketicilerin beğenisine sunduğu OneTouch Idol 2 misafirimiz oldu. Orta seviye telefon ihtiyacı duyan kullanıcılara hitap eden ürün...

Kapat