IPHaber

Güvenlik


TT ve Tepe Güvenlik iş birliği

Haziran 11, 2010 by admin in Güvenlik, Telekom with 0 Comments

Türk Telekom’un, Tepe Güvenlik Sistemleriyle birlikte gerçekleştireceği hizmet ile hanelerin hırsızlığa karşı korunmasının yanı sıra yangın gibi olağanüstü durumlar bir merkez tarafından izlenerek ev sahipleri uyarılacak. Toplantıda konuşan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, yapılan kampanyalar neticesinde şehirlerarası trafikte yüzde 32, şehir içi trafikte yüzde 13 ve GSM trafiğindeyse yüzde 9’luk bir artış kaydettiklerini açıkladı.

Türk Telekom, hayata geçirdiği “Ev Gibisi Yok” konsepti çerçevesinde “Ev/ Ofis Güvenlik Sistemleri” hizmetini sunmaya başlıyor.

Türk Telekom ve Tepe Güvenlik Sistemleri arasında bu yönde sağlanan işbirliği Türk Telekom’un Mecidiyeköy’deki merkez binasında düzenlenen bir basın toplantısıyla duyuruldu.

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, toplantıda yaptığı konuşmada mobil telefonların jammerlarla engellenebilme riskinin bulunduğunu hatırlatarak, ev telefonu ile ev güvenliğini sağlamanın çok daha mümkün olduğunu söyledi. İngiltere’de, 4 milyona yakın hanede benzer teknolojilerin kullanıldığını kaydeden Demircan, halihazırda 150 bin olan güvenlik sistemine sahip hane sayısını artırmak istediklerini ifade etti.

Türk Telekom’un, faaliyetlerine ilişkin sayısal bilgileri de paylaşan Demircan, yapılan kampanyalar neticesinde şehirlerarası trafikte yüzde 32, şehir içi trafikte yüzde 13 ve GSM trafiğindeyse yüzde 9’luk bir artış kaydettiklerini belirtti. Erem Demircan, 2009 ile 2010 ilk çeyreğinde sabit hatlardaki konuşma dakikalarının yüzde 20’lik artışla 160’dan 190’a çıktığı bilgisini de aktardı.

Türk Telekom’un, ev ve iş telefonu kullanıcıları, can, mal güvenliği temininde Tepe Güvenlik’in sağladığı Ev/ Ofis Güvenlik Sistemleri kapsamındaki ürün ve hizmetlere sahip olabilecekler. Hırsızlığın yanı sıra duman ve gaz detektörleri ile güvenlik sağlayan, Tepe Güvenlik’in sunduğu alarm sistemleri, ev ve iş telefonu kullanıcılarının acil durumlarda tek bir tuşla yetkililerin kendilerine ulaşmasını sağlıyor.

Ev/ Ofis Güvenlik Hizmeti’nde de ev ve iş telefonu üzerinden Tepe Güvenlik’e gönderilen sinyaller Alarm Merkezi konusunda uzman operatörler tarafından 7 gün 24 saat takip ediliyor. Operatörler gerçekliğini ve sorunun içeriğini saptamak için sinyal geldiğinde kullanıcıyı arıyor ve gerekli durumlarda onay alıp irtibata geçtikleri emniyet, itfaiye ya da sağlık birimini söz konusu adrese yönlendiriyor.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Çağrı merkezi personeline 'batsın bu dünya' şarkısı yasak

Sağlık Bakanlığı'na bağlı Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) Çağrı Merkezi'ne alımı yapılan personelin arabesk müzik dinlemesi yasaklandı.

Kapat