IPHaber

IPTV


TRT ve Nexum’dan dünyada bir ilk!

Mart 22, 2012 by admin in IPTV, Sosyal Network with 0 Comments

Nexum, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) yayınlarının canlı olarak izleneceği, yayınlanmış programların da geçmiş bölümlerinin izlenebileceği mobil bir uygulama geliştirdi.

Dünya standartlarında haber yayıncılığı yapan ve başarılı programlar yayınlayan TRT, en kaliteli yayıncılık içeriğini tüm dünyaya bu uygulama sayesinde açtı.

iPhone ve iPad için geliştirilen uygulama ile kullanıcılar dünyada ilk defa mobil cihazlarda gerçek zamanlı televizyon yayınlarını kaydetme imkanına sahip olacak.

Kısa sürede büyük ilgi gören TRT Mobil uygulaması Apple Store’da en fazla indirilen ilk beş uygulama arasına girdi.

TRT Mobil uygulaması Türkiye sınırlarının dışına da taşarak başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere 10 farklı ülkeden de yoğun ilgi görüyor.

iPhone ve iPad kullanıcıları TRT’nin 13 televizyon kanalında ve 15 radyo kanalında yayınlanan birbirinden renkli ve eğitici programlarını canlı seyredebiliyor.

Uygulama sayesinde geçmiş tarihlerde yayınlanmış programların önceki bölümlerine de ulaşmak mümkün oluyor.

Ayrıca kanallar ve programlar arasında favori listeleri oluşturmak, canlı seyretmek istenen programlar için hatırlatma kurmak ve programları kaydetmek imkanı bulunuyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
BİM market zinciri Avea ile BİMCELL’i duyurdu

Perakende sektörünün yaygın markası BİM, 'BİMcell' markasıyla 'cep'e giriyor. Sözleşme imzalatmadan ve gizli fiyat uygulamadan konuşma, SMS ve internet satmayı...

Kapat