IPHaber

Genel


Diğerleri çalışadursun IPTV hizmeti verilmeye başlandı.

Nisan 20, 2009 by admin in Genel with 3 Comments

Internet altyapısı üzerinden Televizyon yayımı, daha bilinen adıyla IPTV, network üzerinden internet protokolü (IP) standardını kullanarak, canlı, tam ekran TV ekranı sağlama konusunda oluşan sorunların çözümü için doğru adrestir. Masaüstünde ve standart televizyon ortamında görüntülenebilir, görüntü bozulmalarını ile ilgili konuları, parazitleri ve geleneksel coax-analog tabanlı dağıtım sistemlerinde olan network kanal kapasitesini bertaraf eder. Kanal ayarlama ve coax networkun yeniden konfigürasyonunun ince işçiliği ve karmaşık teknik işlemi IP network üstünden TriplePlay IPTV çözümü, TripleTV ile sadece birkaç dakika zaman alacaktır. Herhangi bir televizyon dağıtım sistemi için içerik, uydu, karasal kablolama, kablo ve off-air gibi birçok kaynaktan beslenebilir. Konvansiyonel sistemler birleşip daha sonra coax network üzerinden getirilen farklı tipte sinyaller için bireysel alıcılara ve kod çözücülere ihtiyaç vardır. TriplePlay’ in IPTV çözümü ile bu sorun, çoklu servislerin arayüzlerini TripleTV Head-End üzerinde birleştirerek çözümlenmektedir.

TripleTV masaüstü ve televizyon ortamına eş zamanlı, çoklu IPTV kanalları getiren bütünleşmiş bir platform sağlar. Tek bir Head-End 80 TV kanalının üstünde kanal sağlar ve müşterinin gerçek kanal çizgisini sağlamak için çoklu alıcı tiplerini birleştirir. Dijital uydu, dijital karasal, komponent, analog, sıkıştırılmamış profesyonel dijital kaynaklar, seri dijital arayüz “SDI” ve asenkron dijital arayüz “ASI” aracılığıyla çok çeşitli kaynaktan ücretsiz ve şifreli sinyallerle içerik sağlanır. TriplePlay’ in tüm sistemleri gibi bu ürünlerde yüksek çözünürlülüğe (HD) hazırdır.

Parça tabanlı dizayn, müşterilerin, son kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda sistem kapasitesini kontrollü bir şekilde arttırmasını sağlar. Diğer sistemlerin aksine, TriplePlay’ in benzersiz yazılım mimarisi, başka servislerin de aynı platform üstünde operasyonuna izin verir. Böylece TripleTV Head-End ünitesini bir uygulama sunucusuna dönüştürülebilir. Daha da fazlası TripleTV, TriplePlay’ ın Video on Demand- TripleVOD ve dijital veri ekranı – TripleSign ürünlerini de destekler.

TriplePlay Services bir İngiliz firması, referansları arasında Harvard Univesity, Virgin Travel, Sheffield Hallam University gibi önde gelen kurum ve kuruluşlar var. Türkiye’de ENNTEL desteği ile sunarak IPTV hizmetlerini Residence, Otel, Siteler ve Alışveriş Merkezleri gibi toplu yaşam merkezlerinde konumlandırıyorlar.

Daha fazla bilgi için

www.enntel.com

Tagged , ,

Related Posts

3 Comments

  1. OzcanMay 15, 2009 at 23:19

    IP TV olarak bahsedilen isi yaklasik olarak 9 yil once yapmaya basladigimiz yayinlarimizda son 5 yildir goruntulu olarak yapmaktayiz. Suan bu sistem ile bir laptop sayesinde istenilen her yerden canli yayin yapabielcek konumdayiz. Ama bir turk olarak suan sanaldaki tek kisisel canli yayin yapabilen TV olmamiza ragmen Turk oldugumuz icin sansimiz olmadi buyuyemedik.

  2. hasanMay 1, 2010 at 20:20

    blogunuz çok güzel fakat temada üst kısımda bir hata veriyor ve sayfa tam olarak açılmıyor.bilginiz olsun istedim.

  3. adminMay 2, 2010 at 14:20Author

    Ilginiz ve övgünüz için teşekkürler, 3 browserda da denedim, fakat belirttiğiniz hatayı göremedim. sorunu screenshot olarak gönderebilirseniz sevinirim, admin@iphaber.com

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sahibinden satılık, ihtiyaç fazlası: Skype

Tam olarak ne zaman gerçekleşeceği pazar şartlarına bağlı olmak kaydıyla, dünyanın en büyük VoIP ağı Skype'ı da satış listesine koyan...

Kapat