IPHaber

Sosyal Network


Top 20 kurumsal Android uygulaması I

Temmuz 5, 2011 by admin in Sosyal Network, Telekom with 0 Comments

İki bölümlük yazı dizisi şeklinde planladığım 24. comTalks yazımın bu haftaki ilk bölümünde Android telefon kullanan kurumsal çalışanların telefonlarında olması gerektiğini düşündüğüm top 10 uygulamadan bahsedeceğim. Yazımın ikinci bölümünde, 10 uygulama daha önümüzdeki hafta sizlerle olacak. Bahsi geçen uygulamaların tamamı Android marketten ücretsiz olarak indirilebilir.

skype : mesajlaşma, telefon görüşmesi ve video görüşmesi hizmeti sunuyor. Dünyanın dört bir tarafındaki ilişkilerinizi skype ile yürütebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde Windows tarafından 8.5 milyar $ karşılığında satın alındı. Yeni çıkacak Windows phone’larda gömülü gelmesi bekleniyor.
whatsapp: geleneksel (akıllı telefonlardan önceki) telefonlardaki SMS, MMS özelliklerinin yerini alan uygulama. Hem kullanımlı çok daha kolay hem de grup mesajlaşmasına olanak sağlıyor. Akıllı telefon geçişi tamamlandığında operatorlerin SMS-MMS gelirleri eriyecek gibi gözüküyor. (Hatta önümüzdeki yıllarda tek gelir getiren kalem data tüketimi ve katma değerli servisler olacak çünkü mobil ses servisi de data paketleri üzerinden Voip ile sağlanacak.)
dropbox: Bulut bilişim teknolojinin başarılı bir örneği olan uygulama, dokuman, fotoğraf, videolarınıza çeşitli cihazlardan erişim ve paylaşım imkanı sağlıyor. Bilgisayarınızdaki bir dokumana akıllı telefonunuzdan erişebiliyorsunuz. 2 MIT öğrencisinin, birden fazla bilgisayarlarda çalıştıkları bir projede dosyaları eposta atmaktan yorulması sonucunda dropbox doğmuş.
Evernote: Bulut bilişimin başka bir örneği. Sloganı “Remember Everything” olan bu uygulama ile, çeşitli platformlarda, web sayfalarından aldığınız ekran görüntülerine, notlarınıza, önemli epostalarınıza akıllı telefonunuzdan erişebilirsiniz. Ayrıca notlarınızı kategorize edebilir, etiketleyebilir ve yüzlerce, hatta binlerce not arasında arama yapabilirsiniz.
ibbtrafik: İstanbullular için vazgeçilmez bir uygulama. Hangi köprüden karşıya geçmeli, TEM’den mi E5′ten mi gitmeli, cep telefonunuzdaki ibbtrafik uygulaması size söyleyecek.
linkedin: Dünyanın en büyük profesyonel ağı geçtiğimiz günlerde büyük sükseyle halka arz edildi. Bu uygulama ile iş toplantısı yaptığınız bir profesyonelin, hangi okulan mezun olduğunu, daha önce nerelerde çalıştığınıdaha toplantı sırasında öğrenebilirsiniz.
mekanist: USA’deki populer yelp.com’un Türkiye için olan uyarlaması. Kendinize uygun mekanları keşfetmek için kullanılan, nerede yemek yesem, en yakın eczane nerede gibi sorularınıza kullanıcı yorumları ile cevap vermeye çalışan konum bazlı bir uygulama
google translate: Google’ın mobil çeviri uygulaması ile artık yurtdışı seyahetlerinizde, iş toplantılarınızda iletişim daha kolay, verim daha yüksek. Google kültürler arasında köprüler kurmaya devam ediyor.
gtalk: Google’ın anlık mesajlaşma servisi. Geçtiğimiz günlerde görüntü görüşme eklentisi de eklendi.
hava durumu: Anlık ve günlük hava durumu bilgilerine ulaşmanızı sağlayan yerel bir uygulama. Yurtiçi iş seyahatlerinizden önce göz atmanızda fayda var.

Önümüzdeki hafta daha az populer 10 kurumsal uygulamadan daha bahsedeceğim.

http://comtalks.com/2011/07/02/top-20-kurumsal-android-uygulamasi-i/

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
IPHaber.com hacklendi!

IPHaber, hacklenerek haber oldu. Site tasarımında yönetim sistemi olarak kullanılan Wordpress üzerindeki bir açıktan dolayı hacklendik. Bugün saat 9:45 civarında...

Kapat