IPHaber

Genel


Temizlikyolda.com’un yüzde 7 hissesini Suudi Arabistanlı Al-Sulaim ailesi aldı

Ekim 1, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Farklı kategorilerde temizlik hizmetleri sunan Temizlikyolda.com, dördüncü yatırım turunu Suudi Arabistanlı Al-Sulaim ailesi ile tamamladı. Fahad Abdullah S Alsulaim, Temizlikyolda.com’un yüzde 7 hissesini satın aldı.

Temizlikyolda.com, yeni yatırım turuyla birlikte, önümüzdeki günlerde Suudi Arabistan’da da hizmet vermeye başlayacak. Şirket, Suudi Arabistan operasyonunun başlaması ile hızla Arap Yarımadası’ndaki birkaç ülkede daha hizmet verecek. Yeni yatırımcı Fahad Abdullah S Alsulaim, Suudi Arabistan’da 14 bin personel ile halihazırda hizmet sektöründe faaliyet gösteriyor.

Temizlikyolda.com, yapılan son tur ile birlikte yatırımcı sayısını da 37’ye çıkarmış ve dördüncü yatırım turunu tamamlamış oldu. Temizlikyolda.com’un kurucu ortaklarının hala şirketin yüzde 50’den fazla hissesine sahip olduğunu da belirtelim.

2013 yılının Nisan ayında resmi açılışını yapan girişim, 5. yaşında break even yani başa baş noktasını geçtiğini ve artık kar eden bir şirket noktasına ulaştıklarını söyledi. Temizlikyolda.com’un Suudi Arabistan ve diğer hizmet verilecek ülkelerdeki operasyonel süreci Suudi Arabistan yatırımını gerçekleştiren yatırımcılar tarafından yönetilecek. Temizlikyolda.com ayrıca bu şekilde bir SaaS şirketi özelliği ile yurt dışı açılımını hızlandırarak farklı ülkelerde aktif olmayı hedefliyor.

Ayrıca hatırlatalım; İstanbul merkezli Temizlikyolda.com, geçtiğimiz sene, Nevzat Aydın öncülüğünde 3. yatırım turunu kapattığını açıklamıştı.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
KVKK ile ilgili merak edilenleri Webrazzi Summit 2018’de konuşacağız

17 Ekim 2018 tarihinde düzenleyeceğimiz Webrazzi Summit 2018 konferansımıza sayılı günler kaldı. E-ticaret, dijital pazarlama, blockchain, yapay zeka, yatırım ekosistemi,...

Kapat