IPHaber
Son Yazılar

Genel


Tellcom tarih oldu, SuperOnline yeniden karşınızda…

Mayıs 4, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Dünyanın en hızlı erişim teknolojisi fiber optik altyapısına sahip yenilikçi telekom operatörü Tellcom İletişim Hizmetleri A.Ş. ve gelişmiş ağ gücüyle Türkiye’de internetin öncüsü Superonline Uluslararası Elektronik Bilgilendirme, Telekomünikasyon ve Haberleşme Hizmetleri A.Ş., 01.05.2009 tarihinde aynı çatı altında birleşti.

TellCom’un internet alan adı superonline.net adresine yönlendirildi.

Türkiye’nin ilk Internet Servis Sağlayıcılarından, Türkiye’nin ilk portal örneklerinden SuperOnline yeniden sahalara dönüyor.

Turkcell Grup şirketlerinden Tellcom, 1 Mayıs’tan itibaren daha önceden devraldığı SuperOnline ismiyle yoluna devam edecek. Bu kararda SuperOnline markasının Tellcom’dan çok daha güçlü bir marka bilinirliğine sahip olmasının etkili olduğu tahmin ediliyor.

YapıKredi Bankası tarafından kurulmuş olan SuperOnline “Türkiye’de Internet = SuperOnline” sloganı ile insanların beynine kazınmıştı. Kurulup batan ixir’in e-posta hizmetlerini, kapatılan Vestel.Net’in e-posta hizmetlerini de devralan şirket YapıKredi Bankası’ndan dolayı bir dönem TMSF yönetimine geçmiş daha sonra şirket Turkcell Grubu tarafından devralınmıştı.

Bu dönemde TellCom isimli yeni bir alternatif teleko operatörü de kuran grup bu iki şirketi geçtiğimiz yıl içinde birleştirmişti.

SuperOnline’ın son genel müdürü Savaş Ünsal’ı da TellCom Yönetim Kurulu’nda görevlendirmişti.

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat