IPHaber

Mobil


Telepatik arama yolda!

Mayıs 24, 2013 by admin in Mobil, Sosyal Network, Telekom, Yazılım

İnternet devi Google’dan bir yenilik daha…

Google’ın San Francisco’da düzenlenen yıllık gelişme konferansında, arama motorunda geliştirilecek üç yeniözellik açıklandı. ‘Telepati özelliği’ olarak algılanabilen yenilik ise konferansta büyük ilgi uyandırdı. Bu özelliklebirlikte Google arama yapan kişiyle telepati kurabilecek. Aranılan bir konudan sonra gelecek diğer konu ve soruları tahmin ederek bilgiyi anında sunacak özellik, bilgiye ulaşımın hızını önemli derecede artıracak.

Google Glass,google,akıllı gözlük,android

 

 

 

 

 

 

Konuşmalı arama

Çin’in nüfusunu arayan bir kişi, bu soru ardından gelebilecek ‘ABD’nin nüfusu, Hindistan’ın nüfusu’ gibi soruların cevabını anında ekranda görecek. Google Now özelliği sayesinde kişilere bulundukları yerin hava durumu ve trafiği ile ilgili bilgiler otomatik olarak gönderilecek. ‘OK Google’ özelliği ise kişiyle konuşma imkanı sağlayacak. Kişi aramak istediği konuya sohbet eder gibi ulaşacak. Üzerinde çalışılan özelliklerin maliyeti hakkında bilgi verilmedi.

 

Önceki yazıyı okuyun:
Kendini onarabilen plastik malzeme!

  Türk bilim adamlarından uzay ve uçak sanayinde devrim niteliğinde proje geliştirildi. Hacettepe Üniversitesi'nde gelişmiş seviyede kendini onarabilen plastik malzeme üretiliyor. Hayatın her alanında yer alan plastik malzemeler çeşitli etkenlerle deformasyona uğrayabiliyor. Günlük hayatta kullanılan plastikler yenisi ile...

Kapat