IPHaber

Genel


Telefonsuz ADSL ne alemde?

Ekim 6, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Rekabet Kurumu(RK), Şubat ayında yayınladığı ve ADSL hizmetinin sabit telefon aboneliğine bağlanması uygulamasına son verilmesini içeren kararının halen uygulanmadığını, sürecin takip edildiğini duyurdu.

RK’nın, resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada; 18.2.2009 tarih ve 09-07/127-38 sayılı kararla ADSL hizmetinin sabit telefon aboneliğine bağlanması uygulamasına son verilmesine ve Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin telefonsuz (çıplak) ADSL hizmetinin başlatılması için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) başvurmasına karar verildiği hatırlatıldı.

Rekabet Kurulu’nun, kararına rağmen uygulamaya geçilmemesinin tüketiciler ile tüketici derneklerinin tepkilerine neden olduğu belirtilerek, kurumun süreci yakından izlediği duyuruldu. Telefonsuz ADSL uygulaması, BTK’nın ilgili tarife sistemine karar verip onaylamasıyla başlayacak.

Nt: Bilemiyoruz bu takip daha ne kadar sürer, hep takipçimi olunacak ne zaman birisi dur diyecek. Şu bir gerçekki  bu ve benzeri durumlarda süreçler bilirlenmeli ve bu süreçlere uygun hareket edilmelidir, aksi durumlardada gereken yaptırımlar ve cazalar devreye girmelidir, yoksa şuan olduğu gibi birileri bekler, birileri izler, birileri de yine bildiğini okur.

Tagged , , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Borusan Telekom Veri Merkezi üzerine (Video)

Borusan Telekom Genel Müdürü Mehmet Başer ile Veri Mekezi üzerine Noete görüşmesi Mehmet Başer - Data center from Noete.com on...

Kapat