IPHaber

3G&4G


Teldat 3Ge ile Router’lar 3G Kapsama Alanında

Haziran 25, 2010 by admin in 3G&4G, Mobil with 0 Comments

Kurumsal network’ünüzde 3G teknolojisinin getirdiği avantajlardan yararlanmak için şirketinizin router’ına Teldat 3Ge bağlamanız yeterli. Türkiye’de Bircom tarafından sunulan Teldat 3Ge sayesinde şirketinizin karasal internet bağlantısını 3G ile yedekleyebiliyorsunuz. VoIP çağrılarını GSM şebekesi üzerinden gönderebilmenizi sağlayan Teldat 3Ge sayesinde telefon görüşmelerinizi de en düşük maliyetle gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ülkemizde Bircom güvencesiyle sunulan Teldat 3Ge, içinde SIM kart bulunan bir 3G erişim donanımı. Kullanmakta olduğunuz mevcut router’ınıza bağladığınızda, hem router’a 3G özelliği kazandırıyor hem de internet bağlantısı için yedek bir hat sunuyor. Böylece şirketinizde kurulu bulunan router, herhangi bir nedenle mevcut karasal hat bağlantısıyla internet erişimi sağlayamadığı durumlarda, Teldat 3Ge imdadınıza yetişiyor. Teldat 3Ge, tüm router’lar ile tamamen entegre bir şekilde çalıştığı için son derece kolay kurulum ve kullanım özelliğine sahip bulunuyor.

Avrupa’nın önde gelen teknoloji holdinglerinden Teldat Group tarafından üretilen ve yenilikçi bir çözüm olan Teldat 3Ge, 3G teknolojisinin iç mekanlarda kullanımını daha etkili ve işlevsel bir hale getiriyor. Kurumsal router’lar genellikle şirketlerin sistem odalarında veya data center’larında konumlanırlar. Bu mekanlarda GSM sinyali ya hiç yoktur ya da genişbant 3G erişimini sağlayacak kadar güçlü değildir. Teldat 3Ge bu soruna karşı sistem odasının dışında kurumun herhangi bir yerine, en iyi 3G erişiminin olduğu noktaya yerleştirilebiliyor ve 3G erişimini router’a ethernet üzerinden iletiyor. Teldat 3Ge’nin ethernet bağlantısıyla çalışması sayesinde pahalı koaksiyal kablolar döşemeye ve bu kablolarda oluşan sinyal kayıplarıyla uğraşmaya gerek kalmıyor. Aynı şekilde bina içindeki sinyali güçlendirmek için repeater çözümleri kullanma zorunluluğu da ortadan kalkıyor.

Teldat 3Ge istenirse ‘VoIP GSM media gateway’ de içerebiliyor ve şirketinizin VoIP çağrılarını GSM şebekesi üzerinden gönderilebilmenizi sağlıyor. Bu sayede telefon görüşmelerinizde en düşük maliyetli yolu seçmenin avantajını yaşıyor ve acil durumlar için yedek bir VoIP telefon iletişimine sahip oluyorsunuz. Kurumsal router’ın arayüzü üzerinden yönetilebilen Teldat 3Ge, bu sayede büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor. Teldat 3Ge, uzaktan yönetim özelliği sayesinde açılışında tüm ethernet ve 3G ayarlarını DHCP üzerinden alabiliyor. Kompakt tasarıma sahip cihaz, hırsızlığa karşı korumalı harici SIM kart yuvasına sahip bulunuyor.

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Google Apps yasakçısı Digitürk'müş!

Bildiğiniz gibi, birkaç haftadır Türk internet kullanıcıları Google servislerine erişmekte zorluk çekiyor. Bu olayın arkasında yatan neden ise, Youtube içeriğinin...

Kapat