IPHaber

Genel


TechCrunch Disrupt SF 2018’in ardından öne çıkanlar

Eylül 10, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

5 -7 Eylül arasında San Francisco’da gerçekleştirilen ve Türkiye İş Bankası‘nın desteğiyle yerinde takip ettiğimiz TechCrunch Disrupt SF 2018 etkinliğinin ardından öne çıkanları sizler için derledik.

Blockchain’den e-ticarete, dijitalden robotik sistemlere kadar birçok konu, etkinliğin öne çıkanları oldu. Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, halka açık bir şirketi işletmeyi istediğini söyledi. Oyuncu ve yatırımcı Ashton Kutcher, yatırım yaptığı Bird’den yola çıkarak elektrikli scooter girişimlerinin yaygınlaşması gerektiğini belirtti. Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi, şehir taşımacılığı sektörünün Amazon’u olmak istediklerini açıkladı.

Startup Battlefield’in bu yılki kazananı Forethought oldu. TechCrunch Disrupt SF 2018’de Adidas, üç boyutlu baskı girişimi Carbon’la olan iş birliğini anlattı. Glossier CEO’su Emily Weiss, ürünlerinin neden Amazon’da satılmadığını anlattı. Boston merkezli Starry, büyük şehirlerde yüksek hızlı 5G interneti daha uygun fiyatlı olarak sunmak istediğini belirtti. Vtrus, depoları ve fabrikaları güvende tutmak için insansız uçakları devreye aldığını söyledi.

Priscilla Chan, Chan Zuckerberg Initiative’a dair detayları paylaştı. Sequoia Capital’dan Doug Leone, büyüme aşamasındaki küresel şirketlere 1 milyar dolara kadar yatırım yapmak istediklerini söyledi. BMW, otomobilleri için kişisel bir ses asistanı başlattığını açıkladı. Kurumsal merkezi kimlik yönetimi uygulaması Myki, 4 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Elevian, yaşa bağlı hastalıkları önlemek için ilaç geliştirdiğini katıldığı panelde anlattı. Unity‘nin CEO’su John Riccitiello, pazardaki tüm oyunların yarısının Unity’de yazıldığının altını çizdi.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Webrazzi Kariyer’deki güncel iş ilanları

Türkiye'nin lider teknoloji blogu Webrazzi'nin kariyer platformu Webrazzi Kariyer'de yer alan ilanları sizle paylaşmak istedik. Dijital sektörün kariyer platformu Webrazzi...

Kapat