IPHaber

Açık Kaynak


Tarihin ilk iPhone hüsranı!

Apple, iPhone 5c’nin üretimini azaltıyor.

Her yeni modeli ile adeta destan yazan iPhone da, sonunda hüsran ve başarısızlıkla tanıştı!

aaa22223

iPhone 5C ve 5S modelleri piyasaya çıkalı iki ay bile olmadan, Apple’ın iPhone 5C’nin üretimini kısma kararı aldığı neredeyse kesinleşti.

İlk günden bu yana yeterince talep görmeyen iPhone 5C yerine Apple fanatikleri daha pahalı ve daha prestijli olan iPhone 5S’e rağbet edince Apple, başlangıçta fazla satmayacağını düşündüğü 5S’in üretimini arttırma kararı almıştı.

Şimdi de iPhone 5C’nin yeterince satmaması nedeniyle Çin’deki Foxconn fabrikalarında iPhone 5C üreten hatlardan birini üretime kapama kararı aldığı ortaya çıktı. Foxconn’un Kuzey Çin’de yer alan fabrikalarında üretilen “Made in China” iPhone 5C’lerin yerine ise daha fazla talep gören iPhone 5S’ler üretilecek.

Bu gelişme de gösteriyor ki, Apple kullanıcıları için fiyat değil, prestij her zaman ön planda. Apple’ın büyük umutlarla piyasaya sürdüğü iPhone 5C ise, işte bu öncelik yüzünden “kurban edilen” ilk iPhone modeli olarak tarihe geçmek üzere…

Önceki yazıyı okuyun:
Apple’ın İsrail adımı Windows’u kızdıracak!

Apple'ın İsrailli hareket algılayıcı sensörler geliştiren PrimeSense'i aldığı açıklandı. Teknoloji devi Apple’ın İsrailli chip üreticisi PrimeSense’i 345 milyon dolara aldığı...

Kapat