IPHaber

Genel


SXSW’da Elon Musk sürprizi

Mart 12, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
SXSW'da Elon Musk sürprizi

Teknoloji, pazarlama, film ve birçok endüstriyi buluşturan festival SXSW 2018 geçtiğimiz cuma ABD’nin Teksas eyaletinde başladı. Teknoloji tutkunlarının her yıl merakla katıldığı etkinlikte HBO‘nun sevilen dizilerinden Westworld’e yönelik bir panelde bir sürpriz yaşandı.

Elon Musk sürpriz bir şekilde panele katılarak sahnede yer aldı. Sahnenin arkasından çıkan Musk, ayakta yaptığı kısa konuşmasında uzay yolculuğundan, yakın geçmişte Falcon Heavy roketiyle gönderdiği Tesla’dan bahsederken, insanlığa ilham veren bir kısa bir konuşma yaptı.

TechCrunch’ın yer verdiği videoda Musk, konuşmasında “Dünyanın her yerinde, çok fazla korkunç şey oluyor” dedi. Çözülmesi gereken çok fazla acınası sorunun olduğunu söyleyen Tesla kurucusu, “Ancak hayat, sadece bir acınası şeyi birbiri ardına çözmekle ilgili değildir” dedi.

Tesla’nın uzaya gönderilmesi konusuna “size ilham veren, sabah uyandığınız ve insanlığın bir parçası olduğunuz için sizi mutlu eden şeyler olmalı.” sözleri ile değinen Musk, “işte bu yüzden bunu yaptık” dedi.

Musk, panelde Westworld serisinin ortak yaratıcılarından Joy Lisa’nın üstlendiği Falcon Heavy ve Starman‘ın uzaya fırlatıldığı anların videoları paylaşıldı. Videoların panelde gösterilmesinin ardından, Tesla kurucusu Instagram hesabından da iki videoyu paylaştı.

Falcon Heavy and Starman, Part 1

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on Mar 10, 2018 at 4:00pm PST

Bu arada bilmeyenler için, dizi ismini de aldığı Westworld isimli Vahşi Batı temalı kurgusal bir eğlence (!) parkında, Android’lerin insanlar karşısında hayatta kalma mücadelelerini anlatıyor. Westworld, 1973 yılında Amerikalı yazar Michael Crichton tarafından yazılan ve yönetilen ve devamında 1976’da Futureworld olarak adlandırılan filmin devamına dayanıyor.

İlk sezonu 2016’da yayınlanan dizinin ikinci sezonu bu yıl meraklılarını ekran karşısına yine toplayacak. Bu nedenle Musk’ın panele katılımını Westworld için güçlü bir PR çalışması olarak da yorumlanabilir. Zira Musk’ın güçlü bir teknoloji lideri olmasının yanı sıra, insanlığın hayatlarını yaşamak için bir dizi temel inanç ve değer sunduğu güçlü bir rol model olması da insanlığı peşinden sürüklemesini sağlıyor.

Musk’ın pazarlama dünyasına bu proje ile nasıl yeni bir boyut getirdiğini de daha önceden paylaşmıştık. Kaçıranlar için linki de buraya bırakalım.

Falcon Heavy and Starman, Part 2

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on Mar 10, 2018 at 3:51pm PST

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Venezuela Devlet Başkanı 5 milyar dolarlık Petro satıldığını açıkladı

Venezuela, ABD'nin uyguladığı ekonomik ambargoyu atlatabilmek için kendi petrolü ile destekli bir kripto para piyasaya sürdü. Karakas'ta Venezuela Sosyalist Partisinin...

Kapat