IPHaber

Sosyal Network


Swabr’a üye şirket sayısı 1000′e ulaştı

Ocak 26, 2012 by admin in Sosyal Network, Yazılım with 0 Comments

Almanya’daki Türk girişimcilerimizin geliştirdiği, şirket ve gruplara özel proje yönetim servisi Swabr, kısa süre önce yenilenmiş, kapılarını tüm dünyaya açmıştı. İki ay sonra Swabr’dan yeni haberler tarafımıza ulaştı.
‘Şirketler için Facebook’ sloganıyla ilerleyen Swabr, genele açıldıktan sonra üye şirket, üniversite ve organizasyon sayısını 1000′e yükseltmiş. 70 farklı ülkeden üyesi olan Swabr’ın en çok kullanıldığı ülkeler sırasıyla Almanya, ABD ve Türkiye. Üyelerin yüzde 86′sı Avrupa kıtasından. Bulut üzerinde konumlandırılan Swabr’ın 1000. üyesi Chicago’daki bir ilkögretim okulu oldu. Kullanıcı sayısı itibarıyla ilk sırada yer alan firmadan eklenmş kullanıcısı sayısı 76′ya çıkmış. Kullanıcılar sitede ortalama 6,32 dakika geçirmiş, 36 bin kez işlem (paylaşım, yorum, beğeni) yapmış. Swabr’ın yöneticisi Uğur Tarlığ, gelinen noktadan memnun olduklarını ve projeyi daha ileri noktalara taşımak istediklerini ifade ediyor. Aşağıdaki istatistiklere baktığımda Swabr’ın hedefine uygun şekilde, daha çok proje/görev yönetimi yapan kitleler tarafından kullanıldığını düşünüyorum. Karatahta 2.0 terimine hayat vermek isteyen Swabr elbette henüz bir Basecamp değil, ancak harcanan emeğin gelecek için umut verdiğini söyleyebiliriz.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Polisin GPS Üzerinden Takip Yapabilmesi İçin İzin Alması Gerekiyor

Dünya, dijital teknolojilerde yaşanan gelişmelerle yasalar nezdinde gelişmelerin birbiriyle yarıştığı oldukça kritik günlere şahit oluyor. Korsan paylaşıma karşı öngörülen yasala,...

Kapat