IPHaber

ISP


Superonline, tepkilere yanıt verdi

Mart 26, 2010 by admin in ISP, Telekom with 0 Comments

Bir önceki hafta okuyucularımzdan gelen şikayetler aracılığıyla duyurduğumuz Superonline 15 Nisan harekatında yeni bir gelişme yaşandı. En baştan kesinlikle sınrısız olarak tanıtılan paketlerin 15 Nisan itibariyle sınırlı olmasına açıklama getiren şirket, topu çoğunluğa attı.

Yapılan açıklamaya göre “kullanıcıların yüzde 95’i zaten bu sınırları aşmıyor”, aşanlar için ise Superonline’ın çözümü hazır: Profesyonel Kullanıcı Paketleri. Özrü kabahatinden beter olan bu çözüm, kullanıcıların çok yakın zamanda abone oldukları paketlerin fiyatlarını 2 -3 kat arası artırıyor. Şirketin deyimiyle, halinden mutsuz olan “yüzde 5’lik kesim”, limitsiz diye aldıkları hizmetin limitsiz kalması için bundan böyle:

10 Mbps’lik sınırsız bağlantıya 99 TL
20 ” ” ” 199 TL
50 ” ” ” 399 TL
100 ” ” ” 599 TL

ödemeleri gerekiyor. Aynı bağlantılar 15 Nisan’a kadar geçerli olan pakette ise sırasıyla 49, 69, 99 ve 199 TL’ye alınabiliyordu.

Acaba Superonline, bu rekabetçi fiyatları zamanında açıklarken, limitsiz olarak sunulan paketleri alacak kişilerin çok yakın zamanda aynı hizmeti korumak için 2-3 kat fiyat ödemeye yanaşıp yanaşmayacaklarının araştırmasını yaptı mı? Veya “Sınırsız bir paket sunsak kullanıcıların yüzde kaçı olayı abartır ki?” diye bir çalışma yapmadılar mı? Yoksa “Biz bağlantıyı böyle satalım, rakiplerden müşteri toplayalım, 1 aya kalmaz limitliye döneriz. Kalan sağlar bizimdir.” mi dediler?

Alıntı: http://yahoyt.com/h/7469/superonline-tepkilere-yanit-verdi

Tagged , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Telekom Pazarında Paket Hizmet Dönemi

Türkiye'de telekom sektörünün özelleştirilmesinden bu yana hizmet fiyatlarında ve türünde ciddi bir rekabet ve değişim gözlenmektedir. Gün geçtikçe çıkan yeni...

Kapat