IPHaber

Sanallaştırma


Steve Jobs iCloud'dan 14 sene önceki WWDC'de bahsetmiş

Haziran 7, 2011 by admin in Sanallaştırma, Telekom with 0 Comments

Bu kez haberimiz Apple’ın başarılı yöneticisi Steve Jobs’la ilgili.Jobs bugün Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak olan WWDC etkinliğinde örtüsünü kadıracağı iCloud servisinden aslında 14 yıl önce bahsetmiş. Yani aslında iCloud (kısaca bir bulut bilişim servisi, müzik ve veri depolama üzerine bir hizmet olması bekleniyor ve detayları bugün açıklanacak) servisinin düşüncesi en azından 14 yıl önce Jobs’un aklındaymış. 14 yıl, teknolojinin hızı düşünüldüğünde oldukça fazla bir süre, öyle ki bazen farketmeden 4-5 sene önceki teknolojiyi yabancılıyoruz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan Jobs yıllar önce ne demiş bakalım.

“Beni heyacanlandıran şeylerden bir tanesi de kişisel bilgisayarlardan fare ve klavye dışndaki tüm hareketli parçaları çıkarmak. Eğer sunucuya daha hızlı ulaşabilirsem bilgisayarımda bir sabit diske gereksinim duymam” şeklinde konuşmuş Jobs. Mobil hizmet sağlayıcıları 3G ve 4G bağlantılarıyla mobil iletişimi hızlandırma yönünde adımlar atmaya devam ederken, Steve Jobs artık sunucularla iletişimin yeterince hızlanmış olduğunu düşünüyor ki iCloud isimli bulut bilişim çözümünü hizmete sokacak. Belki de WWDC’yi takip edenler için en heyecan verici kısmı iCloud’la ilgili olan bölüm olacak.

http://www.pclabs.com.tr/2011/06/06/steve-jobs-iclouddan-14-sene-onceki-wwdcde-bahsetmis/

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
1095 hizmeti Türkiye’nin telefon trafiği profilini ortaya çıkardı

Türkiye’nin önde gelen alternatif telefon operatörlerinden TurkNet’in 1095 hizmeti, şehir içi, şehirlerarası, GSM ve uluslararası yönlere yapılan tüm aramalarda büyük...

Kapat