IPHaber

Genel


Sphero’dan programlama eğitimi odaklı yeni robot: BOLT

Eylül 11, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Sphero ürettiği robotik oyuncak ailesine yeni üyeler eklemeye devam ediyor. Son olarak piyasaya tanıtılan Sphero BOLT da, üretici firmanın özellikle çocukları ve meraklılarını hedefleyen bir yapıda geliştirmiş. Sphero BOLT, üzerinde bulunan 8×8 LED ekran sayesinde biraz daha renkli bir yapıya bürünmüş ve tamamen şeffaf olarak tasarlanmış. Ürünün içerisindeki LED ekranı ve ana kartı gören meraklı çocuklar için oldukça merak giderici. Aynı zamanda çocuklar bu tarz teknolojik aletlerin ve robotların içerisinde nelerin var olduğuna dair de fikir sahibi olmuş oluyor.

Sphero Edu aracılığıyla programlanabilen Sphero Bolt, özellikle çocuklara basit programlama yeteneklerini öğretme konusunda yardımcı oluyor. Uygulama aracılığıyla BOLT, kullanıcısının istediği biçimde programlanabiliyor. Çocuklar yapacağı değişikliklerle birlikte bu LED ekranın nasıl kullanılacağına kendileri karar verebiliyor. Bununla birlikte BOLT üstündeki kızılötesi sensörler sayesinde belli rotalarda gidebiliyor ve kendine yol çizebiliyor. Bu da çocuklara robot programlama konusunda belki de ilk adımlarını atma yeteneği kazandırıyor.

Bluetooth aracılığıyla çalışan cihazın içerisinde farklı sensörler bulunuyor. Bu sensörlere son olarak daha önceki modellerde olmayan bir pusula da eklenmiş. Dolayısıyla Sphero BOLT yön bulma konusunda seleflerine göre daha iddialı. Bu da ürünü daha hassas programlayabilme imkanı getiriyor. Tamamen su geçirmez yapısıyla Sphero BOLT özellikle ev ya da sınıf içi kullanımı için uygun olacak şekilde tasarlanmış.

Sphero BOLT tam yapılan bir şarjın ardından 2 saat boyunca çalışabiliyor. 150 dolar fiyat etiketi ile raflarda yerini alan Sphero BOLT, özellikle çocuklara aşılayacağı programlama merakı ve özgüveni ile güzel bir oyuncak. Bunun yanında büyükler için de eğlenceli bir vakit geçirme aracı olabilecek kapasitede. Sphero BOLT’un resmi tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Qualcomm akıllı saatler için yeni geliştirdiği çipseti duyurdu

Çipset üreticisi Qualcomm, akıllı saatler için geliştirdiği yeni Snapdragon Wear 3100 işlemcisini duyurdu. İşlemcinin en büyük özelliği ise daha düşük...

Kapat