IPHaber

Genel


Söyleşi: CIO Club Cebit Basın Sponsoru olduk

Ekim 3, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Yaz ayını da geride bıraktıktan sonra, yoğun bir iş trafiğine başlıyoruz. Daha fazla haber, röportaj, makale, etkinlik, tanıtım… Ekonominin de iyileşme belirtileri göstermesi ile birlikte, krizde kan kaybeden bilişim sektörünü güzel günler bekliyor artık.

Bilişimle dolu bir aya giriyoruz her şeyden önce. Yüzlerce katılımcı, binlerce ziyaretçi, muazzam bir organizasyon ve tabi ki de yeni iş bağlantıları… CeBIT fuarı bu yıl her zamankinden daha hareketli geçeceğe benziyor. HİFAŞ’ın Anadolu’dan getireceği üst düzey yöneticilerle dolu VIP heyeti, yurtdışı ve yurtiçi katılımcı firmalarda görülen artış ile geçtiğimiz senelere oranla bir ziyaretçi rekorunun da kırılması bekleniyor.

Önümüzdeki yılın bütçe / satın alma kararlarını etkileyen, pek çok firmanın aynı çatı altında oluşturduğu sinerji ile yeni ortaklıkların oluşmasına de imkan veren CeBIT, başlı başına bir ekosistem yaratıyor.

CIO Club olarak, bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia fuarının basın sponsorluğunu üstlendik. Bu doğrultuda, “Geçmişten Günümüze CeBIT” kapak konusu ile oluşturduğumuz geniş içeriğimizde; CeBİT’in 1954 yılında başlayan ve günümüze gelen başarı öyküsüne yer vermekteyiz. Almanya’daki Hannover Fuarı içerisinde bir kategoriyken, büyüyen ve pek çok olumsuzluğa karşı koyarak bugüne gelen CeBIT, pek çok ülkede düzenlenen bir fuar markası haline gelmiştir. CeBİT’i Türkiye’de düzenleyen HİFAŞ’ın da katkılarıyla, dergimiz için özgün bir içerik oluşturduk. Pek çok araştırmaya, fuar istatistiklerine ve yönetici röportajlarına yer verdiğimiz kapak konumuzda, CeBİT’in tüm bilinmeyenlerine ışık tutmaya çalıştık…

Yayınladığımız her sayı, benim için ayrı bir serüven. Her sayıda farklı bir yolculuğa çıkıyoruz; pek çok gelişmeler yaşıyor, pek çok zorlukla karşılaşıyoruz. Önemli olan ise; sürekli yükselen bir grafikle, daha iyiye ve daha doğruyu, objektif bir bakış açısıyla ulaşmaya çalışmamız. CIO Club olarak üstlendiğimiz misyon, profesyonel bilişim yöneticilerine saygın bir içerik sunmak ve bilişim sektörünün daha fazla gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Bu ayki içeriğimiz de yine dopdolu. Olabildiğince fazla firmanın, değerli haberlerine yer vermeye çalıştık bu sayımızda. Yeni ürünleri, yeni projeleri, yeni tartışmaları taşıdık sayfalarımıza… Makale yazarlarımızın da oluşturduğu özgün içerikler ile bilginin dışarı taştığı bir sayı çıktı ortaya.

Sabancı Holding’in ClO’su Ergun Hepvar ile yaptığımız bu ayki röportaj, köklü bir kuruluşun BT yönetimine bakışını ve BT’nin strateji kararları arasındaki vazgeçilmez yerini gösterdi bizlere…

Seyahat, Dijital Kale, İT Management, e-Ticaret, Bilişim İnsanları, Teknik ve Kalite Yolculuğu makaleleri ile dergimizin bu sayısına da renk katan yazarlarımıza teşekkürü bir borç bilirim.

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Cisco Certified Architect sertifikası, daha üstü yok!

Cisco Certified Architect sertifikası, network uzmanlığını CCIE seviyesinin de üstüne taşıyor. Cisco, ağ tasarımcılarının mimari uzmanlıklarını tanımaya yönelik yoğun müşteri...

Kapat