IPHaber

Açık Kaynak


Sony Playstation ile Android evleniyor

Ocak 31, 2011 by admin in Açık Kaynak, Telekom with 0 Comments

Tüm dünyada süregiden Playstation çılgınlığının meyvelerini toplayan Sony, şimdi de Android pazarına el atıyor. PS3 konsollarının %85′inin internete bağlı olduğu ve toplamda 69 milyon adet PlayStation Network kullanıcısı olduğu gören Sony, PS içeriğini “PlayStation Suite” adını verdiği bir uygulama ile Android telefonlarına taşıyor. Bunun anlamı oldukça basit: PlayStation ile beraber gelen tüm içerik, Android akıllı telefonları ve tabletlerinde de görüntülenebilecek. PS Suite ile beraber gelecek olan ve oyun geliştiricilerini oldukça memnun edecek bir uygulama çatısı, donanım bağımsız bir şekilde tüm Android aygıtlarında PS içeriğini taşıyabilecek.

Japonya’daki PlayStation Meeting 2011 konferansına katılan ve seminerleri PlayStation web günlüğünde yayınlayan Jeff Rubenstein, PS uygulamalarını Android’e aktarılmasına olanak tanıyacak teknolojinin 2012 yılı itibariyle geliştiricilerin karşısında olacağını söyledi.

Sony bir süredir eğlence sektöründeki deneyimini mobil ortama taşımaya çalışıyordu. Bu hamlesiyle ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek. Başarılı olması halinde hem Sony, hem de Android bundan büyük kazanç sağlayacak.

Görkem Çetin
http://androidanya.com/2011/01/sony-playstation-ile-android-evleniyor/

Tagged , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Siber saldırılar 3 gündür devam ediyor

Üç gündür devam eden Ulusal Siber Güvenlik Tatbikatı'nın resmi açılış töreni TOBB ETÜ'de gerçekleştirildi. Törene, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı...

Kapat