IPHaber

Genel


Sony, Fortnite için cross-platform beta sürecini başlattı

Eylül 27, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz Haziran ayında Sony‘in PlayStation 4 oyun konsolu için Fortnite’ın cross-platform özelliğini engellediğini sizlere aktarmıştık. Kısacası geniş kitlelere ulaşan ve bir fenomene dönüşen Fortnite‘ın cross-platform özelliği PlayStation 4 için kullanılamıyordu.

Fakat bu haberin ortaya çıkması ile birlikte kullanıcılarından çok sayıda şikayet alan Sony, bu kararını değiştirmek zorunda kaldı. Resmi Playstation blogu üzerinden bir açıklama yayınlayan Sony, Fortnite için cross-platform desteğinin beta sürecinin başladığını duyurdu.

Tüm platformlarda ortak oynanabilecek

Yapılan açıklamada Sony Interactive Entertainment’ın kapsamlı bir değerlendirme sürecinden sonra, seçilmiş üçüncü parti oyunlarında cross-platform özelliğinin desteklenme kararının alındığını belirtildi. Beta sürecinin başlaması ile birlikte PlayStation 4, Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows ve Mac işletim sistemleri arasında ortak Fortnite oynama, ortak ilerleme ve ortak oyun içi satın alım mümkün olacak.

24 yıl boyunca, en iyi oyun deneyimini oyunculara aktarabilmek için PlayStation odaklı çalışıldığını belirten SIE Başkan ve CEO’su John Kodera, bugünden itibaren birçok oyuncu için önemli olan cross-play desteğinin gelmesinin, PlayStation için bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Stripe 245 milyon dolarlık yeni yatırım ile 20 milyar dolar değerlemeye ulaştı

Şirketlere süper hızlı bir şekilde ödeme sistemi sağlayan Stripe, Tiger Global liderliğinde düzenlenen yeni yatırım turunda topladığı 245 milyon dolarlık...

Kapat