Snom Türkiye'de Tesan ile anlaştı

0
35

IP telefonu çözümleri sunan Snom, Türkiye pazarında gerçekleştirdiği işbirlikleriyle yeni açılımlar yapmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Tesan’la dağıtıcılık konusunda el sıkışan Snom, aynı zamanda Voice Systems ile çalışmalarını sürdürüyor. Dağıtım konusunda Tesan’la Mart ayı sonunda anlaşma imzaladıklarını ve 1 Nisan itibariyle faaliyetlerine başladıklarını belirten Snom EMEA Satış Yöneticisi Yusuf Durukan, yerel pazarda yaygınlaşmayı amaçladıklarını belirtti. Tesan ve Voice Systems bu anlamda ortak çalışmalarını sürdürüyor. İki şirket, Türkiye pazarında şirketlerin ihtiyaçlarına özel şekillendirilmiş çözümleri sunuyor. Satış sonrası desteği de Tesan ve Voice Systems sağlıyor. Snom olarak IP telefonlarına odaklandıklarını belirten Durukan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üretimimiz telefonlar üzerine odaklı olarak sürüyor. Bazı markalar gibi PBX donanımı ya da anahtarlama çözümleri konusunda üretimimiz söz konusu değil. Bu IP telefonların donanım ve yazılım tasarımını Almanya Berlin’de bulunan merkezimizde gerçekleştiriyoruz. Üretimimiz ise Çin’de gerçekleşiyor.” Üretimde kalitenin önemini vurgulayan Durukan, kalite kontrolü için Snom ekibinden bir kişinin sürekli olarak Çin!deki üretim merkezinde konumlandırıldığını söyledi ve “Her üç ayda bir burada görev alan kişiyi değiştiriyoruz. Ürünler stoğumuza bu görevlilerin kontrolünden geçmeden girmiyor” dedi.
Snom farklı markaların çözüm ortaklığı çalışmalarını sürdürüyor. Microsoft’un çözüm ortakları arasında bulunan şirket, Microsoft’un Unified Communication System çözümlerine destek veren markalar arasında yer alıyor.
Snom IP telefonlarının PBX tarafında marka bağımsız çalışabildiğini ifade eden Durukan, bu nedenle kullanıcılara farklı platformlarda avantajlı çözüm sunduklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.