IPHaber
Son Yazılar

Genel


SmileTV IPTV çözümü olarak Edgecast'i seçti

Ekim 13, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Dünyanın lider içerik dağıtım ağı servisleri CDN (Content Delivery Network) sağlayıcısı EdgeCast firmasıyla işbirliğine imza atan Doğan Telekom, EdgeCast’in kendi ağ altyapısı üzerinden, Türkiye’deki internet tv, gazete ve video paylaşım sitelerinin zengin içerik paylaşımında yüksek performanslı çözümler sunacak.

Doğan Telekom Genel Müdürü Fazıl Esen: “smile adsl üzerinden sunduğumuz internet servisleri arasında yer alan; video, müzik ve eğitim gibi multimedya öğelerine erişimin performasını arttırmak için, dünyanın lider teknolojisini Türkiye’ye getirdik ve kendi altyapımıza entegre ettik. Doğan Telekom ve EdgeCast sistem testlerini tamamladık, smile adsl abonelerine uzun vadede farklılaştırılmış hizmetleri sunmaya bu teknoloji üzerinden devam edeceğiz. Bu hizmet, aynı zamanda yurt içindeki içerik sağlayıcılara da, yurtdışındaki kullanıcılara da kaliteli yayınlanması için de çok önemli bir katkı sağlayacaktır.” dedi.

EdgeCast Başkanı James Segil: “Ölçeklenebilir ve yüksek hızdaki içerik paylaşımı Türkiye’de hızla gelişen bir pazar. Doğan Telekom Grubu’nun sektördeki deneyimi ve altyapısı EdgeCast’in dünya klasmanındaki CDN teknolojisiyle birleşince, bu işbirliğinin Türkiye’deki internet üzerinden paylaşım yapan kitle için benzersiz bir platform sunacağından dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Yeni teknolojilerle donatılmış ve tam yedekliliği sağlanmış bir hizmet altyapısı sunan Doğan Telekom, internet üzerinden zengin içerik dağıtan kurumsal firmalar için yüksek kalitede TV/video yayın hizmetini; Türkiye’den yönetim kolaylığı, anlık müdahale esnekliği ve zengin raporlama yetkinlikleri ile sunarak, 7×24 destek hizmetleri getiriyor.

Bu işbirliği, Doğan Telekom’un içerik erişim hizmetlerinde en yeni teknolojilerle desteklenmiş kaliteli hizmet ağının gelişimini sağlıyor. Fanatik.ekolay.net/TAYTV ve isteizle.com canlı yayınları şu anda EdgeCast altyapısı üzerinden yayın yapıyor.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat