IPHaber

Mesajlaşma


Skype WiFi iOS uygulaması ile 1 milyondan fazla WiFi erişim servisine izin veriyor

Ağustos 18, 2011 by admin in Mesajlaşma with 0 Comments

Skype, Skype WiFi adını verdiği yeni bir iOS uygulamasını App Store üzerinden yayınladı. Söz konusu uygulama kullanıcılara dünya çapındaki 1 milyonun üzerinde WiFi erişim noktası üzerinden Skype servisine erişim fırsatı veriyor.

Eğer yurtdışına sürekli çıkan birisiyseniz, Skype’ın bu uygulaması hücresel dolaşım nedeniyle yüksek veri faturalarıyla karşılaşmanızın önüne geçecektir. E-postalarınızı kontrol etmek ya da Skype üzerinden görüşme yapmak istediğinizde bu uygulamayı kullanarak dakika başı ücretlendirme karşılığında internet bağlantısı kurabilirsiniz.

Skype WiFi uygulamasının portföyünde aralarında havalimanları, oteller, fuar merkezleri, tren istasyonları, bar ve lokantaların bulunduğu çeşitli konumlarda faaliyet gösteren 1 milyonun üzerinde WiFi bağlantı noktasının bilgisi bulunuyor. Eğer Skype hesabınızda krediniz bulunuyorsa, bu kredilerle bulunduğunuz ortamda mevcut olan WiFi ağına dakika başına bağlantı için ödeme yapabilir ve internet bağlantısına sahip olabilirsiniz. Böylelikle sadece birkaç dakikalık internet bağlantı ihtiyacı için saatlik ya da günlük internet kullanım bedeli ödemekten de kurtulabilirsiniz.

skype wifi ios Skype WiFi iOS uygulamasıyla 1 milyonun üzerinde WiFi erişim noktasından internete giriş imkanı


Uygulamanın dosya indirme veya yükleme işlemlerinde bir veri limiti koymaması da güzel. Bunun yerine tüm ücretlendirme dakika başına göre yapılıyor. Ücretler ise dakikası 0.06$’dan başlıyor. iOS 4.1 ve üzeri bir sürümle çalışan iPhone, iPad veya iPod touch ile çalışan bu uygulama Türkiye App Store’unda da bulunuyor. Türkiye’de kullanılabilen WiFi ağları arasında FON, ibahn_premium, netpoint, swisscom, TOMIZONE ve wayport bulunuyor.

İlgili – Skype
İlgili – iTunes App Store

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Abonelik sonlandırmayı güçleştiren telekom şirketlerine ceza geldi

Telekom şirketlerinin, aboneliklerini sonlandırma talebinde bulunan müşterilerine güçlük çıkardığı bir süredir sektörde konuşuluyordu. Bu konuda yeni bir gelişme yaşandı. Bilgi...

Kapat