IPHaber
Son Yazılar

Sosyal Network


Skype Uluslararası Aramalarda Üçüncü

Şubat 18, 2013 by admin in Sosyal Network, Yazılım
Geçtiğimiz yıl Microsoft tarafından satın alınan ve dünyanın en çok kullanılan görüntülü/sesli konuşma programı Skype, uluslararası konuşmalarda 2012 yılında üçüncülüğe yükseldi.
Microsoft geçtiğimiz yıl Skype‘ı alarak MSN Messenger hizmetine son vereceğini açıklamıştı. Bu yatırımıyla ne kadar mantıklı bir iş yaptığını 2012 yılından gelen veriler kanıtladı.

Görünüşe göre Skype, uluslarası konuşmalarda 2012 yılında dünya üçüncüsü olarak değerini bir kez daha kanıtlamayı başarmış.

Uluslararası aramalar için kullanılan servisler sıralamasında yüzde 33’lükorana sahip olarak yapılan her üç aramadan birinin Skype kullanılarakyapılmış olduğunu gözler önüne serdi.

Uluslararası konuşmalar cep telefonları üzerinden yüzde 5 oranındaartarak 490 milyar dakikaya ulaşırken, Skype, Skype to Skype yaniprogram üzerinden yapılan aramaların oranını yüzde 44 oranında artırmış ve 167 milyar dakikalık sesli ya da görüntülü görüşmeye ev sahipliği yapmış.

Bir önceki yıla oranla 51 milyar dakikalık bir artış gözlenirken, bu artışın dünyadaki en büyük uluslarası GSM operatörlerinden en az iki kat fazla olduğu da gelen bilgiler arasında.

Kapat