IPHaber

Genel


Skype SIP desteği ile kurumsalı hedefliyor

Aralık 8, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Kurumsal müşterilerin telefon masraflarını kısma iddiasındaki Skype, SIP (Session Initiation Protocol) tabanlı beta sürümünü yayınladı. İnternet üzerinden sabit ve mobil hatları aramaya yarayan bu sistem, tek merkezde faturalanıyor, harcama takibi ve numara temini işlerini de tek elden hallediyor.

Asıl olarak uluslararası konuşmaları ucuza getirmeye yarayan bu sistem, internetle hayli iyi geçindiğinden şirketin web sitesiyle de birlikte çalışabiliyor. Örnek olarak sitenin bir kenarına konulan “Skype’la beni Scotty” (mesela) tuşu sayesinde yerli veya yabancı bir Skype kullanıcısı, o tuşa basarak doğrudan şirkete ulaşabiliyor.

Bu ve bunun gibi diğer özellikler için, şirketin bilgisayar işlerinden anlayan elemanı ile birlikte bu bağlantıya uğrayıp, (aynı elemanın İngilizce de bilmesi lazım çünkü site Türkçe bilmiyor) Skype SIP Beta’yı deneyebilirsiniz.

Tagged , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Akbil Phone

Her geçen gün gelişen teknoloji hayatı kolaylaştırmayı sağlıyor. Belbim Genel Müdürü Ahmet Kazokoğlu, yaptığı açıklamada İstanbullular için yeni projesini açıkladı....

Kapat