IPHaber

Telekom


Skype de Uygulamalar için Listeleme Başlattı

Eylül 5, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Apple’ın dünyamıza kattığı “App Store” kavramı, farklı adlarla ya da şekillerle de olsa, hemen hemen bütün internet firmalarınca uygulanıyor. Bugünlerde en son duyduğumuz ise, Skype’ın kendi üzerinde çalışan uygulamaların yer aldığı bir “shop” yayınlamış olduğu.

Burayı tıklayarak ulaşabileceğiniz Skype Uygulamalar Listesi, hem bireysel hem de kurumsal uygulamaları sunuyor. Ancak bireysel ve kurumsal, özelliklerine (video arama ya da kayıt vs) göre gruplandığı görülüyor. En çok yüklenmiş (download) olan ücretsiz ve ücretli uygulamalar da ayrıca sıralanıyor.

Skype’dan yapılan açıklamada, listelemenin sessiz bir açılış olduğu ve zaman içinde gelişeceği notu var. İlk açılışta 23 uygulama yer alıyor.

Her uygulama için bir sayfa ayrılmış durumda. Bu sayfada, uygulamanın tarihi, özellikleri, gerekli özellikler, sayfa görüntüsü kadar aldığı puan ve kullanıcı yorumları da yer alıyor. Uygulamaları ayrıca, işletim sistemine, fiyatına ya da lisana göre aramak da mümkün.

Yukarıdaki paragraftan da anladığınız üzere, uygulamalar ücretli ve ücretsiz olarak mevcut. Ücretli olanları satın almak isteyenler, uygulama sitelerine yönlendiriliyorlar. Zaman içinde Skype kredileri ile uygulama alınabilecek. i-Tunes benzeri diğer platformlarla da entegre edilecek.

Skype bugüne kadar 3.parti geliştiricilere ilgi göstermemişti. Bu açıdan bu yeni adım önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
11833 Artık İnternet'ten de Hizmet Veriyor

Bilinmeyen numaraların araştırılmasında kullanılan 118 servisi, ülkemizde 2004'de başlayan "telekom sektörünün serbestleştirilmesi" çalışmaları çerçevesinde, bugün BTK'dan lisans alan 13 firmasının...

Kapat