IPHaber

Yazılım


Şirket bilgisayarını cebinde taşı

Mart 7, 2010 by admin in Yazılım with 0 Comments

Abra, kullanıcılara farklı PC’lerden şirket e-postaları, dosyaları ve uygulamaları üzerinde offline veya entegre VPN özelliği ile online olarak çalışma imkanı sağlıyor..Herhangi bir PC‘ye kendini otomatik olarak yükleyen Abra, cihaz üzerinde depolanan verilerin güvenliği için şifrelenmiş depolama sunuyor.

Kişisel veya üçüncü şahıslara ait cihazlarla kurumsal ağa erişen uzak çalışanlar veya iş ortakları, kurumların hassas verilerinin güvenliğini riske atabiliyor ve ağ için tehdit oluşturabiliyorlar. Örneğin ev bilgisayarı üzerine kurumsal veriler kaydeden mobil çalışanlar, çocukları veya başka ev kullanıcıları aynı bilgisayar üzerinde bir peer-to-peer (P2P) dosya paylaşımı uygulaması çalıştırdığında veya anlık mesajlaşma (IM) ile dosya alıp verdiğinde, farkında olmadan şirket bilgilerini ifşa edebiliyorlar. Benzer şekilde bir iş ortağı, kurumun gizli bilgilerini bir başka kuruma gönderebiliyor. Niyet nasıl olursa olsun veri kaybının doğuracağı potansiyel zarar aynı.

haberin devamı http://www.chip.com.tr/konu/her-pc-sirket-pc-si-oluyor_18716.html

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Sunucunuzu hızlandırın

Analistlere göre sunucuların sadece %20'si hizmetlerini kesintisiz olarak sunabiliyor. Sunucularda arıza, bakım ve kapasitesi üzerinde yükün binmesi gibi durumlarda kesintiler...

Kapat