IPHaber

Genel


Sınırsız Avea'daki işinden mi etti?

Haziran 12, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Avea’da Genel Müdürlük görevinden ayrılan Cüneyt Türktan kuşkusuz adını en çok Sınırsız kampanyası ile duyurdu. Takribi 1.5 milyon olarak tahmin edilen numara taşıma sayısı ile bir rekor elde etti.  Ayrıca Galatasaray ve Fenerbahçe ile MVNO uygulamasını başlattı. Bu çıkış Turkcell ve Vodafone dışında bir firmayı daha üzmüşe benziyor. Nedeni ise Türk Telekom’un tam paketlerinde düzenlemeye giderken bu kampanyayı kardeş firma Avea’nın baltaladığı söyleniyor. Tabiki bu bir internet efsanesi olmaktan öteye gidemeyecek! Cüneyt Türktan’ın kariyerine bir göz atalım.

Avea’da Genel Müdürlük görevini yürüten Cüneyt Türktan, Oger Telecom’da, Yeni Nesil Kablosuz Yatırımlar konusunda Yönetim Kurulu Başkanı Stratejik Danışmanı olarak çalışmaya başlayacak.

2006 yılından bu yana Avea’da Genel Müdürlük görevini yürüten Cüneyt Türktan, 30 Haziran 2009 tarihi itibariyle Oger Telecom’da, Yeni Nesil Kablosuz Yatırımlar konusunda Yönetim Kurulu Başkanı Stratejik Danışmanı olarak çalışmaya başlayacak.

2006 yılından bu yana Cisco Systems Türkiye’nin Genel Müdürlüğünü yürüten Erkan Akdemir, Avea’nın Genel Müdürlüğüne getirilmişti. Akdemir, 23 Haziran 2009 tarihi itibariyle göreve başlayacak.

Yeni Şafak’ın haberine göre, kariyerine 7 yıldır Oger Grubu’nda devam eden Türktan, grubun Romanya’da yaptığı ortak girişim yatırımı olan CDMA teknolojileri alanında uzman mobil operatör Zapp’ta, 2002-2006 yılları arasında Genel Müdürlük görevini yürüttü.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Cüneyt Türktan liderliğinde müşteri sayısını ikiye katlayarak 6 milyondan 12,6 milyona çıkaran ve gelirlerini 1 milyar TL’den 2,1 milyar TL’ye yükselten Avea, sunduğu katma değerli ürün ve hizmetlerle müşteri odaklı şirket konumunu güçlendirmiştir. Şirketin şu anda 191 ülkede 532 operatörle dolaşım (roaming) anlaşması bulunmaktadır. Şebeke altyapısını ve dağıtım kanalını başarıyla geliştiren Avea, telekomünikasyon alanında birçok ilke imza atarak pazar dinamiklerini değiştirmiştir. Avea, yaklaşım ve uygulamaları sayesinde Mobil Numara Taşınabilirliği uygulamasının hayata geçmesi sonrasında en çok net abone kazanan operatör olmuştur ve 2009’un ikinci çeyreği itibariyle Vodafone’u geride bırakarak gelirler açısından ikinci sıraya yerleşebilecek bir durumdadır.

Türktan’ın Stratejik Danışman olarak atandığı Oger Telecom, merkezi Dubai’de bulunan, Türkiye, Orta Doğu ve Güney Afrika’nın da aralarında bulunduğu büyüyen birçok pazarda 38 milyonun üzerinde müşteriye sabit hattan GSM ve internete kadar çeşitli alanlarda hizmet sunan lider telekom operatörüdür.”

Avea’nın yeni Genel Müdürü Erkan Akdemir’in, 2006 yılından bu yana Cisco Systems Türkiye’nin Genel Müdürlüğünü yürüttüğü hatırlatıldı. Bu göreve gelmeden önce, KabloNet Yönetim Kurulu Başkanı olan Akdemir’in, 2002 yılından özelleştirme sonrası döneme kadar Türk Telekom ve Eurasiasat’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü belirtildi.

Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu olan, ABD’de Colorado Üniversitesi’nde telekomünikasyon alanında yüksek lisans yapan Akdemir, evli ve 3 çocuk babası.

Tagged

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Jetnexus Load Balancing

JetNexus sunucularınız için yük ve trafik paylaşımı için tasarlanmış kurulumu ve yönetimi çok kolay bir platformdur. Throughput trafiğe göre ölçeklendirilmiş...

Kapat