IPHaber

Etkinlik


'Silikon vadisi için en uygun Ankara'

Ocak 24, 2011 by admin in Etkinlik, Telekom with 0 Comments

Belediyeden yapılan açıklamada, yurtdışından ve yurt içinden pek çok firmanın merakla beklediği Bilişim Vadisi için en uygun seçimin Ankara olduğu vurgulanarak, çeşitli kurum ve kuruluşların raporlarına ve analiz sonuçlarına göre Bilişim Vadisi Fuarı’nın en büyük adayının Başkent Ankara olduğu ifade edildi.

Bir kentin ekonomi ve prestiji açısından bir numara olması anlamına gelen Bilişim Vadisi’nde, bilişim ve telekomünikasyon sektörlerinde çalışan firmaların inovasyon, Ar-Ge ve işbirliği amaçlarıyla bir araya geleceklerine, vadide, bilgi ve iletişim, telekomünikasyon, bio-teknoloji, nano-teknoloji, nöro-teknoloji sektörlerine öncelik verileceği kaydedildi.

TÜBİTAK, Savunma Sanayi, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, ASELSAN ve ROKETSAN’ın da bilimsel faaliyetler yürüten kuruluşlar olduğunun ifade edildiği açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

”Başkent Ankara’da son yıllarda hem yurt içinde hem de yurt dışında sürdürdüğü başarılı çalışmalar ve ikili ilişkiler sayesinde, dünyanın en saygın kentlerden biri haline geldi. Bilişim Vadisi gibi uluslararası bir organizasyon da bu başarılı çalışmaları gerçekleştirmiş bir kentte yapılması en uygun seçimdir. Ankara, dünyanın neredeyse her kıtasından çeşitli ödüller ve övgüler alıyor. Böyle bir organizasyonun da saygın ve isminden övgüyle bahsedilir bir yerde yapılması gerekir. Bu sebeple de tıpkı Bilişim Vadisi için de en uygun yer Ankara’dır.”

Tagged , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yerli Google Earth: İMİGİ

Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, NATO'nun İstanbul'daki kolordusunda kullanıma sunulan İMİGİ sisteminde, dünyanın uydudan çekilmiş görüntüsü üzerine, Piri Reis'in ünlü...

Kapat