IPHaber
Son Yazılar

Satın Alma


Siemens IT operasyonlarını Atos Origin'e devretti

Aralık 18, 2010 by admin in Satın Alma with 0 Comments

Siemens ve Atos Origin arasında gerçekleştirilen global stratejik işbirliği çerçevesinde Atos Origin 850 milyon avro karşılığında Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri’ni bünyesine katarken, Siemens AG de en az beş yıl boyunca yüzde 15 oranında Atos Origin’in hissedarı olacak.

Ortaklık sonucunda oluşan yeni yapının yaklaşık 8,7 milyar avro gelir ve 78 bin çalışan ile öncü bir IT şirketi olması ön görülüyor. Anlaşma kapsamında Siemens AG, en az yedi yıllık bir süre için Atos Origin ile yaklaşık 5,5 milyar avro değerinde BT Dış Kaynak Hizmetleri anlaşması yapacak.

Avrupa’nın lider IT şirketini yaratıyoruz

Siemens AG CEO’su ve Dünya Başkanı Peter Löscher, 2010 yılının son günlerinde duyurulan bu stratejik birleşme kararı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Avrupa’nın lider IT şirketini yaratıyoruz. Her iki şirket birbirlerini tamamlayıcı müşteri ve çoğrafi yapıları ile sundukları hizmetlerden fayda sağlayacak. Kurulacak yeni şirketin bir hissedarı ve stratejik ortağı olarak bu işbirliğinin Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri çalışanları, hissedarları ve müşterilerimiz için katma değer yaratacağına inanıyoruz. Önümüzdeki yedi yıl boyunca yeni şirket, Siemens’in IT altyapı hizmetleri ve uygulamalarından sorumlu olacak” dedi.

Birleşme Temmuz 2011 yılında tamamlanacak

Siemens AG’nin Atos Origin’le bir global stratejik IT işbirliği kurmak üzere anlaşmaya vardığını bildirmekten mutluluk duyduğunu belirten Atos Origin’in Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Thierry Breton ise, “Bu anlaşma, Atos Origin’le Siemens arasında sağlam temelli ve uzun vadeli bir işbirliğinin başlangıcıdır. Bu işbirliği Avrupa’da IT alanında yüksek katma değerli bir güç merkezi yaratacak. Hem müşterilerimiz hem de çalışanlarımız için IT’nin geleceğini şekillendirecek iş ve gelişme fırsatları yaratıyoruz. Bu işbirliğini, Siemens dahil olmak üzere tüm hissedarlarımız için değer kazandıracaktır.” dedi.

Yapılan anlaşmaya ilişkin birleşme sürecinin Temmuz 2011 tarihinde tamamlanması öngörülüyor. Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri’nin geçmiş yıllarda Siemens Türkiye’nin büyümesinde önemli rol oynadığını ifade eden Siemens Türkiye CEO’su Hüseyin Gelis, “Yeni şirket, global anlamda olduğu gibi Türkiye’de de partnerimiz olmaya devam edecek. Yeni işbirliği büyük kurumlara BT çözümleri sunmak amacıyla Siemens satış ağının gücünü de yanına alarak çalışmalarına devam edecektir“ dedi.

Alıntı: http://bit.ly/gQCUru

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat