IPHaber

Sanallaştırma


Siemens Cloud Computing işine girdi

Teknoloji firması Siemens, bir süre önce ilk Hibrid Bulut Veri Merkezi’ni devreye soktu. Peki, bu merkez ne işe yarayacak?
Siemens, dış kaynak kullanımında son teknoloji sağlayan Hibrid Bulut Veri Merkezi’ni Belçika’da hizmete soktu. Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri tarafından 1 Nisan 2010 tarihinde Brüksel yakınındaki Huizingen’de açılan Hibrid Bulut, bünyesinde özel ve kamusal bulut altyapılarının tüm avantajlarını birleştiriyor.


Bu yeni veri merkezinin hibrid yaklaşımı, işletmelerin verilerini ve hizmetlerini özel bulutlar olarak yönetmelerine imkan veriyor. Öte yandan, maliyet etkin bilgi işleme ve saklama kapasitelerini diğer kullanıcılarla beraber ortak bir alanda paylaşımlı veya kamusal bulut hizmetleri olarak kullanma imkanı sağlıyor.

Felaketlere karşı otomatik koruma sistemi
Ayrıca bu merkez, felaketlere karşı da sürekli backup desteği veriyor. Veri merkezi geleneksel dış kaynak kullanımı faaliyetleri için hizmet sunmanın yanı sıra hibrid bulut altyapıların sağlanması için de kullanılacak. Bulut, sunucular, sistemler ve şebekeler gibi bileşenlerin tamamını biraraya getirerek altyapı hizmeti olarak sunuyor.
Ayrıca tek bir arıza noktası bulunmamakla birlikte, tüm bakım faaliyetleri sunulan hizmetlerin hiçbirinde herhangi bir kesinti olmadan gerçekleştirilebiliyor.
Saklama katmanına ek olarak, veri merkezinin ICT altyapısı işletim modları için esnek bir aralık sağlar. Müşteri Windows tabanlı, Unix tabanlı ve Linux tabanlı sistemleri destekleyen tamamen sanal özel ve paylaşımlı bilgi işleme kapasitesi arasında seçim yapabilecek.

Tagged , , ,

Related Posts

One Comment

  1. Tweets that mention Siemens Cloud Computing işine girdi | IPHaber.com -- Topsy.comNis 8, 2010 at 21:16

    […] This post was mentioned on Twitter by IPHaber. IPHaber said: Siemens Cloud Computing işine girdi http://goo.gl/fb/4slqf […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Google önce mobil dedi

Google'ın CEO'su Eric Schmidt, teknolojiye, özellikle de internete yön veren bir şirketin başına olması sebebiyle çok önemli bir figür.

Kapat