IPHaber

Genel


Sel Vodafone'uda vurdu!..

Eylül 9, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Vodafone’un İkitelli’de bulunan eski Genel Merkezindeki santralı sular altında kalınca, şirketin kontör ve katma değerli servisleri ve bazı bölgelerdeki konuşma olanağı kesildi. Vodafone’un bir helikopterle ulaştığı binasındaki santralı İzmir’de ayağa kaldırmaya çalışacağı not edildi.

Sabah saatlerinde İstanbul’un batı tarafını etkileyen sel Vodafone’u da vurdu. Şirketin bazı bölgelerdeki ses iletişimi yapılamıyor. Ayrıca kontör ve katma değerli servislerin de su altında olduğu belirtiliyor.

İkitelli ve Silivri taraflarını etkileyen ve şu saat itibariyle 26 kadar kişinin öldüğü bildirilen sel felaketi Vodafone’un İkitelli’deki operasyonlarını da etkiledi. Duyumlarımıza göre Vodafone’un helikopter kiralayarak binaya ulaştığı ama sistemlerin yarından önce ayağa kaldırılamayacağı bildiriliyor. Vodafone’un “iş kaybı” dışında, binadaki zararının 5-6 milyon ve üstü olabileceği düşünülüyor.

Vodafone konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklama şu şekilde :

Dün geceden bu yana aralıksız devam eden yağmur ve sel felaketi İstanbul’un bir bölümünde de çok ciddi hasarlara ve maalesef ölümleri yol açmıştır. Bu büyük felakette mağdur olan vatandaşlarımıza başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyoruz.

Bu büyük felaket Vodafone Türkiye’nin İkitelli Basın Ekpres yolu üzerinde bulunan veri santralini de bu sabah 07:50 itibariyle kullanılamaz hale getirmiştir. Bu santralden hizmet alan İstanbul’un Kuzeybatısı ve Trakya bölgesindeki abonelerimizin bir bölümü şu anda iletişim sorunları yaşamaktadır.

İlk adım olarak İkitelli binasındaki çalışanlarımız güvenli bir şekilde tahliye edilmiştir. Sistemin diğer veri santralleri üzerinden sağlıklı hizmet vermesi ve etkilenen abonelerimizin en geç gün sonuna kadar sorunsuz bir şekilde hizmet almalarını sağlamak üzere çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.

Tagged , , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Lig maçları Türk Telekom-TRT ile bedava

Türk Telekom ve TRT'nin işbirliği ile lig maçlarının bedava yayınlanacağı iddia ediliyor.

Kapat