IPHaber

Telekom


Seçimin Galibi İnternet Oldu

Haziran 21, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Yayın organları seçim gününde gelişmeleri ve oy oranlarını televizyon ve radyolardan anında yayınlamak için birbiriyle yarışırken, yeni medya araçları şaşırtıcı kullanım oranlarına ulaştı.

Sandıkların kapanmasını izleyen 24 saat içinde ntvmsnbc’yi 3 milyonu aşkın kişi ziyaret etti. Trafik aynı süre içinde 10 milyonlarla ifade edilen bir hacme ulaştı. Genel ve yerel seçimlerle birlikte referandumda da hız ve güvenilirlik açısından Türkiye’nin en fazla rağbet gören sitesi olan ntvmsnbc, bu seçimlerde de büyük beğeni topladı.

ntvmsnbc, seçim sonuçlarını okuyucularına hızlı ve doğru şekilde aktarırken, şık ve kolay algılanan grafik tasarımlarla da seçim yarışının en kolay izleneceği ve en anlaşılır biçimde takip edilen internet sitesi oldu.

Flash tabanlı web sitesinden Türkiye geneli sonuçları ve coğrafi bölgelere göre seçim dağılımları, Böyle Biterse başlığı altında o anki sonuçlara göre milletvekili dağılımları, eski seçim sonuçları ve referandum ile karşılaştırmalar, değişim oranları seçimle ilgili haber/video ve yorum alanları web sitesinde beğeni toplayan alanlar oldu.

Ayrıca NTV canlı yayın linki ile televizyon yayını izlenirken,  seçim çevrelerine göre anlık kazanan adayların listeleri, önemli adayların durumlarını gösteren bir rapor sayfada yer aldı.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Filtre işe yaramaz

 Eric Schmidt, Google'ın icra kurulu başkanı. Geçen nisan ayına kadar yönetim kurulu başkanıydı. 2001 yılından beri bu görevdeydi ve şirketi...

Kapat