IPHaber

Genel


SeaChange International ile AirTies’dan IPTV konusunda dev işbirliği

Mayıs 6, 2008 by admin in Genel with 0 Comments

Türkiye’de bir ike imza atan IPTV alıcısı M-140′ın üretimini gerçekleştirerek tüm dünyanın dikkatlerini üzerine çeken AirTies’dan uluslar arası işbirliği…

Acton, MA (NASDAQ: SEAC) Mayıs 2- IPTV, Video-On-Demand (VOD), sayısal reklam ve içerik alımı konusunda yazılım uygulamaları, hizmetleri ve çözümlerinin öncü sağlayıcısı olan SeaChange International, kablosuz ağ ve geniş bant internet erişim ürünlerinin uluslararası stratejik geliştiricisi olan AirTies ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

2,6 milyon cihazlık kurulu tabana sahip AirTies, yüksek kaliteli ses, görüntü ve veri hizmetlerini, gelecek nesil ev içi kablosuz ağlar üzerinden kullanıcılara sunma planı çerçevesinde SeaChange ile ortaklık kurdu. Ortaklık kapsamında ortaya çıkacak çözümler, IPTV hizmetlerinin kurulumunu kolaylaştırıp hızlandıracak, kullanıcıların evlerindeki bilgisayar, modem ve televizyon gibi aygıtlarını kendi başlarına kolayca birbirine bağlayarak yeni nesil kablosuz iletişim ve eğlence uygulamalarını kullanmalarını sağlayacak

AirTies ile kurdukları işbirliği ile kurdukları işbirliği ile hedeflerini 2.5 milyon haneye girmenin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da büyüme hedeflediklerini ifade eden SeaChange’in Kurucusu ve CEO’su Bill Styslinger “Küresel kullanıcılar hızlı, etkin ve uygun maliyetli sunulan IPTV çözümlerine ihtiyaç duyuyorlar. SeaChange’in TV Navigatör yazılımı ve AirTies’ın M-140 IPTV Alıcısı, karmaşık kurulumları ortadan kaldıran ve yalnızca tek bir düğmeye basarak oluşturulan ev içi kablosuz ağ sayesinde VOD, Caller-ID ve oyunlar gibi sofistike uygulamaları ev içindeki birden fazla televizyon setine taşıyan ilk kablosuz IPTV çözümünü yaratmıştır,” dedi. Styslinger, kullanıcıların genişbant bağlantısı üzerinden otomatik kayıt, otomatik yazılım güncellemesi gibi özelliklerden de yararlanacaklarını da söyledi.

Bu ortaklık temelinde ilk girişimler Türkiye ve Rusya’da yapılacak. SeaChange, Yunanistan, Ukrayna, Hindistan, Brezilya, Almanya ve İsrail dâhil birçok ülkede çeşitli projelerde AirTies ile birlikte çalışmalarını sürdürecek.

SeaChange ile ortaklığımız yüzde 100 müşteri odaklı olduğu noktasının altını çizen AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, işbirliğine yönelik olarak yaptığı açıklamada “Uluslararası pazarın IPTV’nin kullanımı ile ilgili yaşadığı zorlukları görüyoruz ve birlikte uluslararası alanda birçok haneye kablosuz IPTV çözümlerini kolaylıkla ulaştırabileceğimize inanıyoruz.” dedi.

TV Navigatörü
TV Navigatörü, iletişim şirketleri, kablo ve hibrid kullanıcıları için gelecek nesil müşteri platformudur. Gelir getiren uygulamaların yaratılması ve iletilmesini hızlandırır. Örnek uygulamalar arasında zaman kaydırmalı TV programları, oyunlar, DVD on Demand (Talep üzerine DVD), Caller ID (Arayan kişinin Numarası) ve IMS/Birleşik uygulamalar sayılabilir. Uygulamalar tamamen kişiselleştirilebilir ve ağ yöneticisi şirketin kimliğini ve IPTV alıcısının özelliklerini yansıtacak şekilde baştan aşağı oluşturulabilir.

M-140
M-140, IPTV ve Video On Demand uygulamaları için zarif, küçük, sessiz ve uygun maliyetli, üstelik fansız bir MPEG2/H.264 IPTV alıcısıdır. Kablosuz (802.11g) arayüzlerle, bölgede bulunan beton duvarlar arasından kablo çekme sıkıntısı yaşamadan, uygun maliyetle evdeki televizyonlara IPTV servisi kullanım imkanı sunar. Kullanıcıların tek bir düğmeye basarak evlerinde kolay ve güvenli bir kablosuz ağ kurabilmelerini sağlar. Kullanıcılar aynı zamanda genişbant internet erişimleri üzerinden otomatik hizmet kaydı ve yazılım güncellemelerinden de faydalanırlar.

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Borusan Telekom’un satışı için Hintli telekom şirketi Dhanus ile anlaşmaya varıldı

Borusan Holding, Türkiye’nin alternatif telekom liderlerinden Borusan Telekom’un satışı için Hindistan’ın önde gelen telekom şirketlerinden Dhanus Technologies ile anlaştı. Borusan...

Kapat