IPHaber

Mobil


Saydam cep gerçek oldu! (Video)

Şubat 12, 2013 by admin in Mobil

Saydam cep telefonu prototipi ortaya çıktı

Arkası görünen bir telefona sahip olmak ister miydiniz? Dünyanın ilk saydam telefonu ile tanışın!

Henüz ne işe yarayacağını tam olarak kestiremesek de, firmalar esnek cep telefonları gibi farklı şekillerde telefonlarınprototiplerini deniyorlar. Şimdi ise Polytron adındaki bir şirket, tamamen şeffaf bir “telefon” prototipini ortaya çıkardı.

İçindeki microSD, pil ve küçük bir devre kartı dışında her şeyi saydam olan akıllı cebin arkasını rahatlıkla görmeniz mümkün. “Smart Glass” adındaki bir teknolojiyi temel alan prototipin gücünü kapattığınızda saydam olmayan bir hale geliyor. Açtığınızda ise tahmin edebileceğiniz gibi cihazın büyük bir kısmının arkası görünüyor. İşlevleri şu an oldukça kısıtlı olan prototipin çalışır durumda bir donanımı ve yazılımı bulunmuyor.

Saydam bir cep ekranının ekrandaki görüntüleri görünmez hale getirmekten başka ne işe yarayacağı şimdilik tartışma konusu. Ancak teknoloji, otomobil sektöründe kendine yer edinebilir.

Önceki yazıyı okuyun:
İnternetten hiç kopmayın!

Her an internete bağlı kalmanın yolları! İnternet bağlantısından bir dakika bile uzakta kalmak istemiyorsanız, bu yazımızı okumalısınız!              ...

Kapat