Sansürde Son Bomba! RapidShare ve FileServe Kapatıldı

0
6

Rapidshare ve FileServe Yasaklandı
Gün geçmiyor ki güzel ülkemizde bir internet sitesi daha yasaklanmasın.

Şimdi de dünyaca ünlü dosya saklama servisleri Rapidshare ve Fileserve Ankara 14. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 02/05/0201 (evet, 2011 değil 0201) tarihli kararı ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından engellendi. DNS ayarlarında değişiklik yapmamış olan kullanıcılar alınan bu kararla beraber Rapidshare ve Fileserve’e bu sabahtan itibaren geçerli olmak üzere artık giremiyorlar.

Bilindiği gibi Rapidshare ve Fileserve siteleri kullanıcıların yüklediği dosyaları saklarlar ve bunu belirli bir ücret karşılığında hizmet olarak satarlar. Yine ücretsiz olarak da hizmetlerinin bir kısmını kullanıcılardan esirgemezler. Her iki servis de kullanıcılarının yüklemediği bir dosyayı kullanıcılara sunamaz. Bu açıdan iki servis için de ara hizmet veriyor diyebiliriz. Yani kapatılmalarının nedeni müstehcen ya da yasaklı içeriğin servis edilmesi ise ancak bu içeriğin yine kullanıcılar tarafından siteye yüklenmiş olması gerekiyor.

Rapidshare ve Fileserve dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan ve birçok kişinin kolayca dosya yüklemesini ve indirmesini sağlayan iki popüler dosya servisidir. Dileriz TİB ve ilgili mahkemeler bir an önce yanlışlarından döner ve bu servis üzerindeki yasakları kaldırırlar.

rapidshare kapatildi Sansürde Son Bomba! RapidShare ve FileServe Kapatıldı

fileserve kapatildi Sansürde Son Bomba! RapidShare ve FileServe Kapatıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.