IPHaber

Genel


Samsung’tan yeni fotoğraf makinesi

Eylül 22, 2014 by admin in Genel with 0 Comments

Samsung profesyonel kullanıcıları hedefleyen yeni akıllı fotoğraf makinesi NX1’i piyasaya sundu.

50 – 150mm f/2.8 lensi ile DSLR ve kompakt makineyi bir araya getiren Samsung’un yeni fotoğraf makinesi NX1, 15FPS kesintisiz AF çekim özelliği, 205 Faz Algılama noktalı otomatik odaklama sistemi Auto Focus System III ve 28MP CMOS sensörü ile DSLR makineleri aratmayacak özelliklerle birlikte geliyor. Cihazın bir diğer önemli özelliği ise 4K video kayıt edebilmesi.

NX1’in 28 megapiksellik APS-C sensörü sayesinde daha fazla ışık alarak gürültüyü etkin bir şekilde azaltıyor ve sinyal görüntü oranının düşmesini sağlıyor. Böylece NX1 kullanıcıları loş ışıkta dahi çok mükemmele yakın fotoğraf çekebiliyorlar. Geniş Faz Algılama özelliği sayesinde kadrajın neresinde olursa olsunlar tüm nesneler içgüdüsel olarak takip edilebiliyor. Yüksek odaklama hızı sayesinde kullanıcılar anında fotoğraf çekebiliyorlar. Video çekimi esnasında da Faz AF kullanılabilir olduğundan görüntüler daha sarsıntısız ve sağlam oluyor.

NX1 üzerinde 3 inçlik FVGA Super AMOLED ekran bulunuyor. Ayrıca kablosuz ağ bağlanabilirliği ile kullanıcılar fotoğraflarını ve videolarını kolayca aktarabiliyorlar.

Source: BTHABER

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bellekte hız kazanın

Kingston Technology'nin yüksek performanslı ürünlerinin iştiraki olan HyperX'in düşük voltajda yüksek performans sağlayan yeni HyperX Predator DDR4 belleği, oyunseverlere düşük...

Kapat