IPHaber

Genel


Sadece 5 MB alan kaplayan Uber Lite, kullanıma sunuldu

Haziran 13, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Sadece 5 MB alan kaplayan Uber Lite, kullanıma sunuldu

Kısa zaman önce Hindistan’da hizmet vermeye başlayan Uber, sadece 5 MB depolama alanı kaplayan Uber Lite uygulamasını kullanıma sundu. Özellikle Latin Amerika, Afrika ve Asya gibi internet hızının düşük olduğu ve akıllı telefonların daha düşü dahili hafızaya sahip olduğu bölgelerdeki kullanıcılar için geliştirilen Uber Lite, ilk etapta Hindistan için kullanıma açıldı.

180 MB yerine 5 MB!

Şu an için sadece Hindistan’da kullanılabilen Uber Lite uygulamasının kısa zaman içinde gelişmekte olan diğer pazarlar için kullanıma sunulacağını da ekleyelim. Özellikle internet hızlarının düşük olduğu bölgeler için biçilmiş kaftan olan Uber Lite’ın tıpkı diğer Lite uygulamalar gibi sadece Android platformu için mevcut olduğunu da belirtelim.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere sadece 5 MB yer kaplayan Uber Lite, Uber’in normal Android uygulaması ile kıyaslandığında çok az bir alan kaplıyor. Android platformundaki Uber uygulamasının kapladığı alan ise yaklaşık olarak 180 MB boyutlarında. Tabii ki Uber Lite’ın orijinal uygulamada yer alan bazı özelliklere sahip olmayacağını da ekleyelim.

Örneğin Uber uygulaması içinde yer alan harita üstünde aracı takip etme veya çeşitli animasyonlar uygulamanın Lite sürümünde yer almayacak. Harita ve aracı takip etme özelliği barındırmayan Uber Lite, sadece sürücünün kaç dakika içinde belirlenen noktada olacağı ile ilgili bir bilgi paylaşacak.

Her ay yaklaşık 75 milyon yolcu taşıyan bir platform haline gelen Uber ile her gün 15 milyonu aşkın yolculuk gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz dönemlerde Hindistan ve gelişmekte olan pazarlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Uber CEO’su Dara Khosrowshahi‘nin Hindistan’ın Uber’in büyüme planlarında önemli bir yer kapladığını dile getirdiğini de belirtelim.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Google Alışveriş’e, kullanıcıyı fiziksel alışverişe teşvik eden yeni özellikler eklendi

Her ne kadar e-ticaret günden güne gelişmeye devam etse de günümüzde yapılan alışverişlerin sadece yüzde 10'luk bir kısmı online olarak...

Kapat