IPHaber

Telekom


Rijkard'da telekulak mağduru

Ekim 27, 2010 by admin in Telekom with 0 Comments

FC Barcelona’nın eski kulüp başkanı Joan Laporta’nın özel dedektiflik bürosu ile anlaşarak eski teknik direktör Frank Rijkaard ve birçok futbolcuyu izlettiği iddia edildi.

İspanya’nın magazin dergilerinden İnterviu, Barcelona’da eski Laporta yönetiminin 2008 sonbaharında bir dedektiflik bürosuyla anlaşarak, Ronaldinho, Deco, Samuel Eto’o, Gerard Pique gibi futbolcular ile teknik direktör Rijkaard’ı yakın takibe aldığını ileri sürdü. Özel dedektiflerin 1 hafta boyunca 24 saat bazı futbolcuları ve Hollandalı teknik adamı izlediği belirtilirken, herhangi aykırı bir şey veya disiplinsizlik tespit edilmediğinden izlenmenin sonlandırıldığı ifade edildi.

Laporta yönetiminin ayrıca, Rijkaard ve diğer teknik heyetin bilgisayarlarındaki elektronik postaları da kontrol ettirdiği ve tüm izleme ile araştırma operasyonunun kulübe yaklaşık 600 bin avroya mal olduğu kaydedildi.

2003-2010 yılları arasında kulübün başında olan Laporta’nın döneminde kulüp dünya çapında büyük başarılara imza atıp, çok sayıda kupa kazansa da yönetim her zaman polemik konusu olmuştu. Geçmişte, yönetim kurulu üyelerini de izlettiği iddia edilen Laporta, Barcelona kulübünün başkanlığını bıraktıktan sonra Katalonya bölgesinde bağımsızlık yanlısı siyasi bir hareketin başına geçti. 1 Temmuz 2010’dan itibaren Barcelona kulüp başkanı olan Sandro Rosell ise Laporta yönetiminden hesap sormak için girişimlerde bulundu. Son olarak geçtiğimiz haftalarda yapılan genel kurulda, savurgan bir şekilde ve kendi çıkarına kulüp parasını kullandığı iddiasıyla Laporta hakkında dava açılması için yönetime yetki verildi. Eski Barcelona kulübü başkanı hakkında İspanyol basınında neredeyse her gün yeni bir iddia ortaya atılırken, Laporta, tüm iddiaları yalanlayıp kendisine karşı kampanya yürütüldüğünü iddia ediyor.

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
TT'den veri merkezi açılımı açıklaması

Türk Telekom, veri merkezi pazarını büyütmek ve veri merkezlerinin yurtdışı ile rekabet gücünü artırmak için yeni bir kampanyaya başlattı. Bu...

Kapat