IPHaber

Genel


Reklam dünyasının kadın liderlerinden adil şartlar için yeni bir akım: Time’s Up Advertising

Mart 14, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Reklam dünyasının kadın liderlerinden adil şartlar için yeni bir akım: Time's Up Advertising

Reklam dünyasının önemli 180 kadın lideri ortak bir bildiri yayınlayarak, kurdukları bir platform ile yeni bir hareket başlattılar. Time’s Up Advertising isimli platformda tacizden uzak, eşit ve daha fazla kadın liderin olduğu bir reklam dünyası yaratılmak isteniyor.

Ajans kurucuları ve üst düzey yöneticilerin imzasının yer aldığı platformda ortak amaç, işyerinde ayrımcılığa, tacize son vermek. Kadın liderler, ajanslarda adil ve güvenli şirket kültürleri oluşturulmasını talep ediyor. Platform, daha dengeli, çeşitli ve hesap verebilir bir liderlik ile sonuçlanan politika, uygulama, karar ve somut adımlar atılması misyonu ile kuruldu.

Ortak yayınlanan bir manifestoda, büyük hedefler göze çarpıyor. Alınan kararlar arasında kadın yöneticilerin, “reklam dünyasının istedikleri bir endüstriye dönünceye kadar çabalayacakları” açıklaması yer alıyor.

Platform, New York, Los Angeles, San Francisco, Chicago ve Toronto’da düzenlenecek topluluk toplantıları ile aktif hale getirilecek. Büyük şehirlerin dışındaki kadınlara ulaşmak için dijital bir forum oluşturulması da topluluğun planları arasında.

Time’s Up Advertising‘in web sitesindeki yol haritasında kadınlara şu mesajlar veriliyor:

Bizi başarısız yapan süreçleri ve politikaları inceleyerek işe yarayan çözümler yaratmak

Yönetim kurulu genelinde çeşitliliği temsil eden ve ajans liderleri olmaya hazır olan kişileri tanımlamak ve onlara danışmanlık yapmak

Bu sorunları ve çözümlerini ajanslarımıza açık hale getirecek yenilikçi ajans çalışmalarını ve eğitimleri benimsemek

#MeToo hareketinin devamı

Time’s Up Advertising, platformunun temelleri #MeToo hareketinin devamı olarak kabul ediliyor. Geçtiğimiz Ekim ayında ABD’li oyuncu Alyssa Milano’nun attığı #MeToo etiketi ile attığı bir tweet, sosyal medyada büyük bir çığlığa dönüşmüştü. Milano, yapımcı Harvey Weinstein’ın kendisini taciz ettiğini açıklamıştı. Film endüstrisinde deprem etkisi yaratan bu açıklama, sonrasında on binlerce sosyal medya kullanıcısının katılımı ile farklı endüstrilerdeki insanları da cesaretlendirmişti.

12 Mart’ta resmi olarak lanse edilen platform, büyük kentlerdeki topluluk etkinliklerine ilk olarak, 14 Mayıs’ta başlayacak.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
WWDC 2018 4 – 8 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek

Apple, yazılım geliştirici konferansı olan (Apple Worldwide Developers Conference) WWDC 2018‘in tarihini açıkladı. Her yıl düzenlenen ve özellikle yazılım konusunda...

Kapat