Red Hat ve Cisco sanallaştırma için bir araya geldi

0
10

Açık kaynak çözümleri sunan Red Hat ve Cisco; Cisco Virtual Network Link(VN-Link) teknolojisi ve Red Hat Kurumsal Sanallaştırma çözümlerini birleştirerek yeni bir sanallaştırma birlikteliği oluşturacak. Böylece, her iki kurumun müşterileri daha yüksek performans, daha fazla ağ görünürlüğü ve denetime sahip olurken, veri merkezi sanallaştırma kurulumunda müşterilerin toplam maliyetlerinin azalması sağlanacak.

Veri merkezi kurulumunu basitleştirmek anlamında sanallaştırma ve ağ çözümlerini bir araya getiren Red Hat ve Cisco, yapılan işbirliğiyle Cisco Birleşik Bilgisayar Sistemi Sanal Arayüz Kartı ve Red Hat Kurum Sanallaştırması içinde yer alan kernel tabanlı sanal makineyi birleştiriyor. Bu birleşme müşteriye performanstan ödün vermeden ağ etkinliği, tam görünürlük ve denetim sağlamaya yardımcı oluyor. VN-Link, ağ ve depolama hizmetlerini otomatikleştiriyor. Böylece müşteriler sanal makineler veri merkezi etrafında hareket ederken onları takip edebiliyor.

Müşterilerin bu alanda harcadıkları toplam maliyetin geleneksel sanallaştırma çözümlerine oranla yüzde 20-40 civarında azalması beklenirken, kişilerin zamandan da tasarruf sağlayacağı düşünülüyor. Yetkililer, “Son zamanlarda, veri merkezlerinde sanallaştırmanın ve bulut bilişimin yaygınlaşması ve Linux tabanlı sunucu altyapılarının artmasıyla sanallaştırılmış sunucularda basit çözümlere dair ihtiyaç arttı. Bu nedenle müşterilerimize önemli ölçüde sanallaştırma performansı sağlayan gelişmiş çözümler sunmaya karar verdik” şeklinde açıklama yapıyor.

Bu bütünleşik çözümün, bu yılın sonu itibariyle kullanılır olacağı belirtiliyor.

Alıntı: Btnet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.