IPHaber

Genel


Red Hat Türkiye ’nin Yeni Genel Müdürü Haluk Tekin Oldu

Kasım 11, 2015 by admin in Genel with 0 Comments

Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, Haluk Tekin’i Red Hat Türkiye Genel Müdürü olarak atadı. Tekin bundan böyle şirketin Türkiye’deki operasyonlarından ve bölgedeki stratejik büyümesinden sorumlu olacak.

Red Hat ailesine katılmadan önce Dell’de satış direktörlüğü ve üst düzey yöneticilik yapan Tekin, SAP ve Nokia’da satış ve pazarlama alanında farklı pozisyonlarda görev alarak gelişmekte olan pazarlarda iş geliştirme konusunda deneyim kazandı.

Tekin, yeni görevinde Red Hat’in Türkiye’deki satış, iş geliştirme ve destek operasyonlarının yönetiminden sorumlu olacak. Aynı zamanda Red Hat’in partner ekosistemini geliştirme ve toplam müşteri deneyimini iyileştirme konusunda da aktif rol oynayacak.

Alıntılar

Red Hat Güney Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Michel Isnard

“Türkiye, Red Hat için müşteri ilgisinin istikrarlı olduğu, işletmelerin kurumsal gereksinimlerini destekleyebilecek, kullanıma hazır açık kaynak çözümlerin yaygın bir şekilde tercih edildiği güvenilir bir pazar. Bu nedenle Türkiye ofisimizde Haluk Tekin gibi deneyimli bir üst düzey yöneticiyle çalışacak olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Tekin’in, geçmişteki başarılı performansları ışığında, Türkiye’deki faaliyetlerimizi genişleteceğine ve markamıza güç katacağına inanıyoruz. Haluk Tekin, bu süreçte Türkiye’deki müşterilerimizi, işletme ve maliyet avantajı sunan Red Hat teknolojileriyle tanıştırmaya devam edecek.”

Red Hat Türkiye Genel Müdürü Haluk Tekin

“Red Hat ekibine katılmak ve şirketin Türkiye’deki faaliyetlerini yürütmek için sabırsızlanıyorum. Türkiye’deki şirketler ve kurumlar, mevcut sistemlerini bulut, büyük veri ve mobil gibi yenilikçi teknolojilerin desteklediği altyapılara taşımaya hazırlanıyor. Sunduğu açık kaynaklı çözümlerle yenilikçi teknolojilerde inovasyonun öncüsü olan Red Hat de, stratejik bir iş ortağı olarak, Türkiye’deki şirketlerin dijital yolculuğunda onlara en iyi şekilde eşlik etmeye hazır.”

Red Hat hakkında ayrıntılı bilgi için

Red Hat hakkında bilgi alabilirsiniz
Redhat haberleri için Red Hat newsroom
Okumalar için Red Hat blog
Red Hat on Twitter takip edebilirsiniz
Red Hat on Facebook üzerinden beğenebilirsiniz
Red Hat videos on YouTube izleyebilrsiniz
Red Hat on Google+ platformuna katılabilirsiniz
Red Hat on LinkedIn üzerinden izleyebilirsiniz

İlgili Kişi:

Sibel Çere

Marjinal Porter Novelli , Red Hat

0212 219 29 71

Eposta: sibelc@marjinal.com.tr

The post Red Hat Türkiye ‘nin Yeni Genel Müdürü Haluk Tekin Oldu appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Paranıza Virüs Bulaşmasın!

Türkiye'nin en çok tercih edilen antivirüs yazılımları olan ESET NOD32 Antivirus ve ESET Smart Security ürünlerinin 9'uncu sürümleri kullanıma sunuldu....

Kapat