IPHaber

Yazılım


Rapidshare korsan paylaşıma kapanıyor!

Mart 31, 2010 by admin in Yazılım with 1 Comment

Yasadışı dosya paylaşanların en çok kullandığı platformlardan olan Rapidshare, korsanları üzecek. Firma, kendisine kayıltı kaynaklarda bulunan telifsiz içeriği indirmek isteyenleri, bu içeriği lsianslı ve ücretli satan kanallara yönlendirecek.
İstediği film ya da albümü anında Rapidshare üzerinden indirebilen kullanıcıları bir hayli üzecek olan yeni uygulama, büyük ihtimalle firmanın izlenirliğinde de azaltacak. Rapidshare, Alexa trafik ölçüm sistesine göre, alınan trafik itibarıyla dünyada 34üncü, Türkiye’de ise 16ncı sırada.

Sitenin anasayfasında yer alan açıklamada kullanıcıların veri paylaşımına müdahaleye hala karşı olduklarını ve mahkemelerde ‘veri mahremiyeti’ni savunmaya devam edeceklerini açıklayan Rapidshare yönetimi, son paragrafta şu ifadelere yer verdi: “Elbette bütün kullanıcılar kullanım koşullarımıza uymak zorunda. Büyük çapta korsan malzemeyi dağıtanları tespit edersek, hesaplarını kapatma hakkında sahibiz”. Ücretli üye olunan site, yeni uygulama kesintisiz ugulanabilirse üye ve para kaybedecek. Firma bu zararını, yasal içerik satış sitelerine yönlendirdiği kişilerin alışverişinden komisyon alarak kapatmayı umuyor.

Rapidshare’in telifsiz dosya paylaşımına kapıları kapaması, hatta bu tür dosyaları sistemden yasaklayacağını açıklaması, aleyhine açılan çok büyük telif davalarının yarattığı baskının sonucu.

Tagged ,

One Comment

  1. Tweets that mention Rapidshare korsan paylaşıma kapanıyor! | IPHaber.com -- Topsy.comNis 2, 2010 at 22:22

    […] This post was mentioned on Twitter by IPHaber. IPHaber said: Rapidshare korsan paylaşıma kapanıyor! http://goo.gl/fb/UBHgX […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
ADSL hizmet taşınabilirliği

İNTERNET’İMİZİ TAŞIYORUZ: Mobil Numara Taşınabilirliği’ne benzer olarak artık ADSL hizmetinde de, tüketici olarak daha iyi bir kalite/fiyat oranı yakaladığımız işletmeciye kolayca ve...

Kapat