IPHaber

Telekom


PS2 Konsolu Yok Olmaya Yüz Tuttu

Temmuz 29, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Sony, Nisan – Haziran ayları arasında gerçekleştirdiği PlayStation 3 satış rakamlarını basınla paylaştı. Dün akşam saatlerinde paylaşılan bu rapordaki verilere bakıldığında, PS3 satışlarında 2010’un aynı periyoduna göre 600.000 adet civarında bir düşüş yaşandığı görülüyor. Bu üç aylık zaman diliminde 1.8 milyon adet satan konsol, böylece toplamda 51.8 milyon adetlik bir rakama ulaşmış oldu.

Aynı zaman dilimindeki oyun satışlarına bakıldığında ise 1.3 milyon adetlik bir artış göstererek 26.1 milyon adet seviyesine yükseldiği görülüyor. Yine PSP konsolunun satışının da 2010’da ki 1.2 milyon seviyesinden 1.8 milyona yükseldiği, rapordan çıkardığımız bir başka önemli veri.
Günden güne piyasadan silinmeye yüz tutan PS2 ise düşüşünü sürdürerek 1.6 milyon adetten 1.4 milyon adete geriledi.
Rakamlar böyle ancak Sony, PS3 satışlarının geçen senenin ilk aylarına göre düşüşte olmasına rağmen, yılı geride bıraktığımız seneden daha iyi bir yerde bitireceğinden emin.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yemekler BlackBerry’den!

 Yemek yemeği seven ama yemek yapmaya üşenenlerden misiniz siz de? Yemeksepeti.com bu konudaki en büyük yardımcınız olmuştur. Oturduğunuz yerden yüzlerce restorant arasından...

Kapat