IPHaber

Genel


Prolink, McAfee ile distribütörlük anlaşması imzalıyor

Haziran 26, 2014 by admin in Genel, Güvenlik, Satın Alma with 0 Comments

McAfee’nin kurumlara yönelik güvenlik çözümlerinden oluşan ürün gamının dağıtım ve pazarlama faaliyetlerini yürütecek.

Intel Security iştiraki olan McAfee ile Prolink, düzenledikleri bir basın toplantısı ile distribütörlük anlaşması imzaladıklarını duyurdular. Anlaşma ile birlikte Prolink, McAfee’nin kurumlara yönelik güvenlik çözümlerinden oluşan ürün gamının tamamının dağıtım ve pazarlama faaliyetlerini yürütecek.

Anlaşmayı duyurmak için düzenlenen basın toplantısında güvenlik çözümlerinin Prolink açısından çok büyük önem taşıdığını ifade eden Prolink Genel Müdürü Ken Bradley, “Tüm dünyada her gün güvenlikle ilgili bir olay meydana geliyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde ABD’nin büyük şirketlerinden birisinin CEO’su yaşanan bir saldırıdan dolayı istifa etmek zorunda kaldı. Bu yüzden güvenlik çözümlerine olan ilgi artarak devam ediyor. Güvenlik sektörü genel anlamda BT sektörüne göre daha hızlı bir büyümeye sahip. McAfee’nin güvenlik tarafında uçtan uca çözümleri bulunuyor ve bizim güvenlik portföyümüzü tamamlayacak. Bu işbirliği ile Türkiye’de daha da yaygın bir hale gelecek. Türkiye’de 80’e yakın çalışanımız, tecrübeli teknik ekibimiz, McAfee satıcılarına tüm aşamalarda destek olacak.” dedi.

McAfee’nin Türkiye’de daha çok bir antivirüs üreticisi olarak bilinmesine rağmen aslında uçtan uca çözümler sunan bir marka olduğunu ifade eden McAfee Türkiye ve Azerbaycan Bölge Direktörü İlkem Özar ise, “Geçtiğimiz yıllarda Intel tarafından satın alınmasıyla birlikte McAfee’nin Intel Security’nin bünyesinde bir marka haline geldi. Türkiye’de çok önemli adımlar atıyoruz. Bu anlaşma ile birlikte başarımızı daha da geliştireceğiz.” dedi.

Son yıllardaki kötü niyetli saldırganların amaçlarının değiştiğini belirten Özar, sözlerine şöyle devam etti: “Son yıllarda saldırganların amaçları ve yöntemleri değişti. Yeni amaçlar ve yöntemler birbirine daha bağlı yaklaşımları gerektiriyor. Biz bu ihtiyacı daha önceden görerek çözümlerimizi bu yönde geliştirdik. Tüm ürün ve çözümleri biz birbiriyle bağlantılı bir şekilde çalışıyor. Örneğin bazı durumlarda saldırganlar sisteme sızarak haftalarca hatta aylarca bekleyip daha sonra saldırabiliyor. Kullanılan güvenlik çözümlerinin bu gibi saldırıları da tespit edebilmesi gerekiyor. “

Prolink’in Türkiye’de anlaştıkları ikinci distribütör olduğunu ifade eden Özar, “Pazarda yaygınlık ve büyümeye çok önem veriyoruz. Piyasada ciddi bir potansiyel var. Bu yüzden ikinci bir distribütöre ihtiyaç duyduk. Ülke çapında yaygınlığı, profesyonel çalışma tarzı ve iş ortaklarından gelen olumlu geri bildirimler bizim Prolink’i tercih etmemizde etkili oldu. Prolink’in katma değerli hizmetleriyle bize en iyi hizmeti vereceğine inanıyoruz.” dedi.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sosyal medya yine gündemde

Spencer Stuart ve global halkla ilişkiler firması Weber Shandwick işbirliğiyle yürütülen “5. Yükselen İletişim Direktörleri” araştırması anketinden ilginç sonuçlar çıktı....

Kapat