IPHaber

Sanallaştırma


Probil, sanallaştırma ile verimi artırıyor

Microsoft’un yeni sanallaştırma platformu Hyper-V’yi kullanan Probil, müşterilerine daha önce beş farklı lokasyonda yer alan iştirak şirketleri, iş ortakları ve şubelerindeki 70 sunucu ile hizmet veriyordu. Probil yaptığı bu yatırımla sunucu sayısını yüzde 60 oranda azaltmasının yanı sıra donanım, enerji, yönetim ve bakım maliyetlerinden de yüksek oranda tasarruf elde etti.

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, Probil’in bu atağını şu sözlerle değerlendirdi: “Microsoft’un sanallaştırma teknolojilerinde uzmanlaşan değerli iş ortaklarımız, kurumlarımıza sundukları çözümlerle özellikle kriz döneminde önemli katma değerler yarattılar. Probil de Microsoft Sanallaştırma Çözümleri’nin maliyet avantajlarını müşterilerimiz lehine en iyi şekilde değerlendiren iş ortaklarımızdan birisidir. Probil’in yaptığı sanallaştırma yatırımının Türkiye’de bir ilk olduğu kanısındayım”.

Sanallaştırma Probil’e ne sağladı?

Probil’in daha önceki yapısında sunucuların lokasyon bazında dağınıklığı, birçok açıdan maliyetleri yükseltirken, yönetimi de zorlaştırıyordu. Microsoft Sanallaştırma çözümü Hyper-V’yi kendi altyapısına uygulaması ile sunucu yatırımı, işletmesi, bakımı, yönetimi, adaptasyon, eğitim ve güvenlik gibi birçok kalemde maliyetlerin düşürülebileceği ve verimin daha da artırılabileceğini gören Probil yönetimi, yaptığı analizler sonucu yatırım kararını verdi. Yeni yapıda, sunucu sanallaştırma çalışmalarına ek olarak mevcut lokasyonlarda kullanıcılara hizmet veren sunucuları birleştirirken altyapı iyileştirme çalışmaları da başlatıldı.

Microsoft Sanallaştırma Çözümleri’ni hayata geçiren Probil’in kendisi elektrik tüketiminden yıllık 30 bin TL’lik tasarruf sağlarken, bu yatırımın müşterilere sağlayacağı avantajların daha da yüksek gerçekleşmesi bekleniyor.

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Güvenlikte IP Kamera kullanmak için 10 geçerli neden

IP kamera ise gerekli noktaların güvenliği ve gibi farklı amaçlarla uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network...

Kapat