IPHaber

Genel


Pranav Mistry, Türkiye İnovasyon Haftası’nda

Aralık 7, 2016 by admin in Genel with 0 Comments
1481101074_pranav2

Eli cep telefonuna, kağıdı tablete dönüştüren Pranav Mistry, Türkiye İnovasyon Haftası’nda, 8-10 Aralık tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) beş yıldır gerçekleştirdiği Türkiye İnovasyon Haftası, 8-10 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Sabancı Holding, Çalık Holding, Arçelik, Turkcell, TEB ve THY sponsorluğunda yapılacak etkinlikte dünyaca ünlü konuşmacılar, sınırları kaldırdıkları yolculuklarını anlatarak gençlere ilham verecek.

Türkiye İnovasyon Haftası’na katılacak teknoloji dünyasının dahi ismi Pranav Mistry, 6.His teknolojisi sayesinde günlük objelerle birleştiriyor. Kağıtları tablet, elinizi cep telefonuna çeviren teknoloji ile inovasyonun sınırlarını zorluyor. 34 yaşındaki genç dahi, Microsoft, Google, CMU, NASA, UNESCO, Japan Science & Technology gibi kurumlarda çalıştı ve şu an Samsung Araştırma Direktörlüğü yardımcılığı yapıyor.

1481101084_LDM_9040

Sınırları zorlayacak konuşmacılardan bir diğeri Franky Zapata, geliştirdiği Flyboard ile 2 bin 252 metre uçarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren bir mucit. Kariyerine jet ski yarışlarıyla başlayan Franky Zapata, şampiyonluk sonrasını hedefini yukarılara, bulutları sürmeye adadı. Geliştirdiği Flyboard ile 50 metre yüksekliğe ve saatte 150 kilometre hıza kadar uçmayı sağlayan Zapata’nın bireysel uçma aracı, eğlence ve ulaşım sektörleri kadar savunma sanayinin de radarına girdi. Flyboard ile 2 bin 252 metre uçarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Zapata, hayallerini nasıl gerçekleştirdiğini ve sınırları kaldırdığı yolculuğunu dinleyicilere aktaracak.

EPO 16 Herr

EPO 16 Herr

Uluslararası başarılara imza atan bir diğer konuşmacı ise 8 yaşında dağcılığa başlayan fakat 18 yaşında geçirdiği kaza sonrası bacaklarını kaybeden Hugh Herr olacak. Kaza sonrası köşesine çekilmeyen Hugh Herr, MIT Üniversitesi’nde geliştirdiği biyonik bacaklarla hem dağcılık tutkusuna devam ediyor, hem de insan bacağı hareketlerini taklit eden protezler üzerine yaptığı çalışmalarla bir çok engelliye umut oluyor.

#PranavMistry, #TürkiyeİnovasyonHaftası, #İstanbulKongreMerkezi, #TürkiyeİhracatçılarMeclisi, #Manşet

The post Pranav Mistry, Türkiye İnovasyon Haftası’nda appeared first on ITNetwork.

Kaynak:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Hitachi Data Systems Türkiye’ye Yeni Genel Müdür

Hitachi Data Systems Türkiye'ye Genel Müdür olarak atanan Cem Fındıkoğlu, şirketin Türkiye'deki büyümesini yönlendirmekten sorumlu olacak. Hitachi Data Systems'ın yeni...

Kapat