IPHaber

Genel


Pokémon Go, 2 milyar dolar gelir barajını aştı

Eylül 26, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

İlk olarak 2016 yılında karşımıza çıkan artırılmış gerçeklik destekli Pokémon Go, son yılların en önemli mobil oyunlarından. Önemli başarılara imza atan ve geliştiricisi olan Niantic‘e oldukça fazla para kazandıran Pokémon Go, 2 milyar dolar gelir barajını geçti.

3. parti uygulama analiz firması olarak hizmet veren Apptopia‘nın paylaştığı bilgilere göre Pokémon Go, 2 yıllık sürenin ardından toplamda 2 milyar doları aşkın gelir elde etmiş oldu. Hatırlatmak gerekirse Pokémon Go, sadece tanıtıldığı 2016 yılında 950 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmıştı.

En hızlı üçüncü oyun

Apptopia’nın verilerine göre Pokémon Go’nun 2 milyar dolar barajını aşması 811 gün sürdü. Karşılaştırmak gerekirse Game of War – Fire Age oyunun 2 milyar dolar barajını aşması 798, Clash of Clans oyununun 2 milyar dolar barajını aşması ise 768 gün sürdü. Kısacası Pokémon Go oyunu 2 milyar dolar gelir barajını en hızlı aşan üçüncü oyun konumunda.

Özellikle 2016 yılının yaz aylarında milyonlarca kişi tarafından oynanan Pokémon Go, zamanla popülerliğini kaybetse de halen sadık bir oyuncu kitlesine sahip. 2 yıllık süre boyunca önemli güncellemeler ve yeni özellikler de kazanan Pokémon Go, ilk kez yeni bir Pokémon‘u oyuna dahil edecek.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Google arama sonuçlarında yakın zamanda değişecek 5 şey

En son ne zaman aklınıza bir şey takıldığında 30 saniyeden fazla düşünmeye vakit ayırdınız? Birilerine bir şey sormak sizin için...

Kapat