IPHaber

Genel


Piyasadaki En Büyük 4K Kavisli Monitör

Ocak 13, 2017 by admin in Genel with 0 Comments
philips

Yeni 40 inçlik Philips monitör:

  • Ultra Wide Renk Teknolojisi ile birleştirilen UltraClear 4K UHD çözünürlük
  • Full HD olarak, tek ekranda dört içeriği birden görüntüleyebilen Philips MultiView

Amsterdam, 12 Ocak 2017 – Lider teknoloji şirketi ve Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, MultiView özelliğine sahip, 40 inçlik Philips Brilliance 4K Ultra HD LCD ekranı BDM4037UW modelini sunuyor. Bu ekran, şu anda piyasadaki en büyük 4K kavisli ekran ve gerçeğe en yakın görüntü için daha geniş bir yelpazede renkler sunan Ultra Wide Renk Teknolojisi’ne sahip.

Net, renkli görüntüler
BDM4037UW modeli, UltraClear, 4K UHD (3840 x 2160) çözünürlüklü görüntüler sunmak için yüksek performanslı bir panelle donatıldı. Ayrıca, Philips’in bu ekranı ekstra canlı ve parlak görüntüler için, süper yüksek statik kontrast oranları sağlayan, gelişmiş bir çoklu alan dikey ortalama teknolojisini kullanıyor. Optimize edilmiş piksel yönetim teknolojisi sayesinde ise, ekran aynı zamanda 178/178 derecelik ekstra geniş bir görüntüleme açısına da sahip.
Daha geniş bir renk gamını destekleyen Ultra Wide Color ise – NTSC gamının tipik %72’sini desteklemek yerine %85’ini destekleyerek – kullanıcılar tarafından algılanan renk aralığını genişleterek gerçeğe daha yakın görüntüler üretiyor. Renk dengesini ayarlamak için yazılım ayarlarını değiştiren iyileştirmelerin aksine, Ultra Wide Color donanımda yapılan bir iyileştirme.

Daha fazla şeyi halledin – üstelik kolayca
MMD’nin Philips Monitörleri Avrupa Ürün Yöneticisi Artem Khomenko şunları söyledi: “Biz kullanıcılara gelişmiş ekran deneyimini sunmayı taahhüt ettik. 4K ve Ultra Wide Color özelliklerini, kavisli bir ekranda birleştiren bu yeni model, muhteşem netlik ile birlikte çoklu görev yürütme için kocaman bir alan da sunuyor. Üstelik tüm bunları Philips’in MultiView özelliği de destekliyor.”

MultiView
MultiView, kullanıcıların tek ekranda dört veriyi birden görüntülemelerine olanak tanıyor – üstelik her biri Full HD olarak. Görüntüleri iki farklı şekilde düzenlemek mümkün: 1) Picture-by-Picture modu, kontrol odalarında ya da işbirliğini daha üretken kılmak için yan yana duran dizüstü bilgisayarlar gibi çoklu cihazları kullanırken yararlı olur. Bu mod, ekranı birkaç bölmeye ayırır; 2) Picture-in-Picture modu ise, örneğin ekranın kalan kısmında çalışırken küçük bir pencerede de haber akışını izlemeyi sağlar.
LED arka aydınlatmalı ekranlarda bazı kullanıcıların yaşayabileceği titreşimi ve dolayısıyla da gözlerin yorulmasını önlemek için ise, monitör Philips Flicker-Free Teknolojisi ile donatıldı.
İşte bütün bunlar bir arada düşünüldüğünde, CAD çözümleri için oldukça ayrıntılı görüntülere ihtiyaç duyan, yüksek beklentili bir profesyonel de olsanız, 3D grafik uygulamalar da kullansanız ya da büyük hesap tabloları üzerinde de çalışsanız, bu monitör görüntü ve grafiklerinizin adeta canlanmasını sağlayacak.

BDM4037UW_93-APP-global-001

Philips’in yeni BDM4037UW ekranı, 759 USD tavsiye edilen perakende satış fiyatından elektronik marketlerde bulunabilir.

Özellik
Philips BDM4037UW
LCD panel tipi
VA LCD
Arka aydınlatma teknolojisi
W-LED sistemi
Panel ölçüsü
40 inç / 101.6 cm
Görüntü oranı
16:9
Optimum çözünürlük
3840 x 2160 @ 60Hz
Görüntüleme açısı
178º (H) / 178º (V), @ C/R > 10
Parlaklık
300 cd/m²
Renk sayısı
1.07 milyar renk
Görüntü iyileştirme
SmartImage
MHL
1080P @ 60 Hz
Kullanım kolaylığı
• Dahili Hoparlörler: 5 W x 2

• MultiView: PBP (4x cihaz), PIP (2x cihaz)

• Kullanıcı kolaylığı: SmartImage, Multiview, Kullanıcı, Menü, Güç Açık/Kapalı

• Kontrol yazılımı: SmartControl

• Ek kolaylıklar: Kensington kilidi, VESA montajı (100x100mm)

• Tak & Çalıştır Uyumluluğu: DDC/CI, MacOS, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7

Bağlantı
• Sinyal Girişi: VGA (Analog ), DisplayPort x 2, HDMI (1.4) – MHL x 1, HDMI (2.0) – MHL x 1
• USB: USB 3.0×4 (1’i hızlı şarjlı)*
• Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync yeşil
• Ses (Girişi/Çıkışı): PC ses girişi, Kulaklık çıkışı
Ayak
Eğme: -5/10 derece
Sürdürülebilirlik
• Çevre ve enerji: EnergyStar 7.0, RoHS
• Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi: % 100
• Spesifik Maddeler: Cıvasız, Kurşunsuz
Yasal uygunluk ve standartlar
Düzenleyici Makam Onayları: WEEE, CECP, PSE, VCCI, BSMI, CE İşareti, cETLus, CU-EAC, EPA, FCC B Sınıfı, ICES-003, J-MOSS, KUCAS, PSB, RCM, SASO, SEMKO, TUV Ergo, TUV/GS, UKRAINIAN, MEPS

#Philips, #Monitör, #MMD, #MultiView, #40inç, #PhilipsBrilliance, #4KUltraHD, #LCDekranı, #BDM4037UW, #UltraWideRenkTeknolojisi

The post Piyasadaki En Büyük 4K Kavisli Monitör appeared first on ITNetwork.

Kaynak:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Paraşüt’e Yeni Pazarlama Direktörü

Bulut tabanlı ön muhasebe uygulaması Paraşüt'ün Yeni Pazarlama Direktörü, Ocak 2017 tarihi itibariyle Bora Şahan oldu. Wired Dergisi tarafından Türkiye'nin...

Kapat