IPHaber

Genel


Pazar, bulut ve sanallaştırma yönünde büyüyor

Temmuz 24, 2014 by admin in Genel with 0 Comments

VMware, Gartner’ın 2014 Magic Quadrantı’nda x86 Sunucu Sanallaştırma altyapısıyla Liderler Quadrant’ında ardarda beşinci kez liderlik koltuğuna oturdu.VMware, Gartner’ın 2014 Magic Quadrantı’nda x86 Sunucu Sanallaştırma altyapısıyla Liderler Quadrant’ında ardarda beşinci kez liderlik koltuğuna oturdu. VMware’in SDDC Ürünleri İş Bölümü Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü John Gilmartin, her büyüklükteki kurumun, veri merkezlerinin kalbinde yer alan ve melez bulut ortamlarındaki anahtar yapı taşı olarak VMware’in sanallaştırma yazılımına güvendiğini belirtiyor. “VMware’in Liderler Quadrantı’nda beş yıl arka arkaya yer alması, modern BT ortamlarındaki vizyonumuzun, stratejimizin ve sunduklarımızın etkisini açıkça ortaya koyuyor. Daha da önemlisi, kurumların veri merkezi alanlarında BT’nin etkinliğini, çevikliğini ve esnekliğini daha da artırmalarına yardımcı olacak şekilde ağ sanallaştırmasına ve yazılım tanımlı depolamaya bilişimin ötesinde yenilikler katmaya ve sanallaştırmayı yaymaya devam ediyoruz” diyor.

Gartner’a göre x86 sunucu sanallaştırma altyapı pazarı, iki çok önemli pazar trendiyle ilgili ve örtüşüyor: Sanallaştırma modernizasyonu ve bulut bilişim.

Sektörün Hızı ve Kabul Ettikleri

  • vSphere with Operations Management’ın altında yatan VMware vSphere platformu ve VMware vCloud Suite; büyük şirketler, KOBİ’ler, hibrit ve açık bulut hizmeti sağlayıcılarıyla büyüyen sanal masaüstü pazarı tarafından geniş bir şekilde kullanılıyor.
  • VMware’in dünya çapında, tamamı Fortune 100 içinde yer alan 500.000’in üzerinde müşterisi bulunuyor.
  • VMware vSphere üzerinde kurulmuş olan VMware vCloud Hybrid Service, şirketlerin veri merkezlerini bildikleri ve güvendikleri cihazlar ve süreçlerle en kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde buluta yaymalarını sağlıyor.
  • 42 ülkede 270’in üzerinde VMware vCloud açık bulut bulunuyor.
  • VMware vSphere üzerinde 4.500’ün üzerinde uygulama destekleniyor.

Bunlar içinde ürün kullanımı için VMware vSphere 5.5 üzerinde sertifikalanmış SAP HANA platformu gibi yeni iş yükleri de bulunuyor.

Source: BTHABER

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Turkcell Superonline’dan Adana’ya 90 milyon TL Yatırım

Turkcell Superonline, evlere kadar fiber internet hizmeti sunduğu ilk illerden biri olan Adana'da 128 bin hane ve işyerinin kapısına kadar...

Kapat